Wpis z mikrobloga

Dobra, ja rozumiem czym jest #covid19 #koronawirus i czytam to wszystko co tylko możliwe na ten temat i zapewniam, że nie jestem antyszczepionkowcem ale kilka pytań mnie dręczy, więc może panel specjalistów się wypowie.
Bo skoro szczepionka na covid to dar z niebios, dlaczego:
- nasz wspaniały rząd zapowiadał, że do jej bezpiecznego przechowywania potrzebne uberzamrażarki, minus 76C a na lotnisku temperatura 5C, szczepionki w kartonach na palecie i wielki sukces rządu;
- prezes Pfizera mało tego, że sprzedał swoje udziały w firmie na kilka dni przed podaniem info o dostępności szczepionki, to jeszcze się nie zaszczepił, bo twierdzi że nie chce się wcinać w kolejkę. A mógłby skoczyć do laboratorium i polecić swoim pracownikom się zaszczepić jako pierwszy na świecie w świetle fleszy;
- na angielskojęzycznej karcie informacyjnej jasno napisano że "brak badań dot. wpływu na ciążę" a w polskim tłumaczeniu "brak przeciwwskazań w czasie ciąży".

Nie planuję już dzieci a przez Covid straciłem już bliską osobę. W tych szczepionkach coś jest nie tak.

Change my mind.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@supersonicmikeoftheskies: W skrócie zbyt krótko odbywały się nad szczepionką testy kliniczne. Nie można stwierdzić, czy jest ona w 100% bezpieczna czy nawet te 95% jeżeli grupa testowanych osób to 20000 (jeżeli się mylę to poprawcie). Sam proces kliniczny trwa w normalnych warunkach kilka lat, a tutaj ledwo co pół roku
  • Odpowiedz
@supersonicmikeoftheskies: Mi chodzi o "walkę z covidem" przez rządy i restrykcje, które wprowadzają w dodatku bezprawnie. Szczepionki to swoją drogą i nic mi do tego czy ktoś się szczepi czy nie, ja nauczony doświadczeniem wolę się nie rzucać i nie napalac na to z różnych powodów. Po pierwsze będa miliony z innych grup przede mną i sobie sprawdzę na nich ewentualne skutki uboczne (co, jak i ile w jakieś skali
  • Odpowiedz
nasz wspaniały rząd zapowiadał, że do jej bezpiecznego przechowywania potrzebne uberzamrażarki, minus 76C a na lotnisku temperatura 5C, szczepionki w kartonach na palecie i wielki sukces rządu;


@supersonicmikeoftheskies: nie widzialem, ale pewnie albo byly na paletach w suchym lodzie w kartonach albo 10 minut nie sprawi, ze sie ociepla nagle. Jak zamrozisz olej czy wode to jak ja wyciagniesz z zamrazarki na 10 minut to sie nagle nie rozmrozi.

prezes Pfizera mało tego, że sprzedał swoje udziały w firmie na kilka dni przed podaniem info o dostępności szczepionki, to jeszcze się nie zaszczepił, bo twierdzi że nie chce się wcinać w kolejkę. A mógłby skoczyć do laboratorium i polecić swoim pracownikom się zaszczepić jako pierwszy na świecie w świetle
  • Odpowiedz