Wpis z mikrobloga

W związku nieprawidłowymi informacjami na temat możliwego dostępu do internetu podanymi przez jednego z radiowych operatorów budynek nie został uwzględniony przez UKE w inwestycji budowy sieci światłowodowych przez Orange. Czy jest jakaś możliwość, żeby mimo wszystko udało się podciągnąć do tego miejsca światłowód? Owy dostawca to tak naprawdę monopolista w okolicy na radiowy dostęp do internetu przez co mogę sądzić, że zostało to zrobione celowo.

#orange #swiatlowod #swiatlowody #popc #internet
  • 17
@krzywy_kanister: Skontaktowałem się zarówno z UKE zgłaszając im te nieprawidłowości jak i zespołem POPC, który mi szczegółowo wyjaśnił, dlaczego owy budynek nie został zgłoszony dodając iż możliwość oczywiście jest ale już po stronie samego Orange jako ich inwestycje komercyjną nie podlegającą finansowaniu z tej inwestycji. Wątpie, żeby orange zachciało podłączyć tylko 1 adres, chociaż jest to dość abstrakcyjne, bo wszystko w okół zostanie podłączone oprócz 1 budynku.
@chodzacy_internet: Opowiem ci jak to u mnie wyglada aczkolwiek ja sie chyba zalapalem na POPC i czekam. Orange pokazywal dostepnosc Neostrady na swoich mapkach oraz uke, po zamowieniu uslugi na infolini wyslali umowe, monter przyjechal, rozejrzal sie 5 minut, stwierdzil, ze nic sie nie da zrobic i odjechal. Adres caly czas wisi jako dostepny jesli sie go wyszuka na glownej stronie Orange. Nie jest to pojedynczy budynek a kilkanascie jak nie
@chodzacy_internet: Napisalem Ci o Neostradzie po DSLu. U mnie cos kopali ostatnio, ba kopala firma od dotacji i druga lokalna ale jeszcze nie mozna nic zamawiac. Chyba znajomi moga zamawiac gdy sprawdzalem ich adresy na stronie Orange ale u nich na terenie innych gmin prace zaczely sie wczesniej w zeszlym roku.
@chodzacy_internet: Czesto absurdalnie to wyglada, niektore ulice z POPC wygladaja tak jest jeden dom, drugi, trzeciego nie ma pomimo tego, ze jest zaraz obok ale czwarty na ulicy jest w projekcie. Trzeci dom byl stawiany jako ostatni, moze nie byl dodani do ewidencji geodezyjnej gdy przetarg byl rozstrzygniety.
@chodzacy_internet: mam ten sam problem, jakis idiota zaznaczyl sobie ze w moim adresie jest dostępna uwaga: RADIÓWKA o predkosci 100Mbps i przez to mój dom nie kwalifikuje sie do POPC, będę dzwonił na infolinie w poniedzialek, pewien mirek powiedzial abym zglosil dom uzywajac numeru dzialki a nie mieszkania, zobaczymy co dalej będzie
@fluorek: Ja trochę zagłębiłem się w temat i nie wygląda to zaciekawie. Jedyna nadzieja, że albo orange dociągnie to ze swoich pieniędzy na co nie ma co liczyć, albo czekać na kolejny rzut i przekonanie UKE, że stan faktyczny jest inny niż w tych dokumentach albo zamontowanie światłowodu u sąsiada i pociągnięcie skrętką do siebie ;)
@fluorek: Nie zgłaszałem na infolinii, zgłaszałem do UKE / zespołu POPC i do radiówki, które podała błędne informację. W tygodniu podrzucę ankiete dt. zgłoszenia adresu do światłowodu ale nie sądzę, żeby coś to dało. U mnie niby mieli skończyć do 30.09.2020 ale do dnia dzisiejszego pracę nawet się nie zaczęły.