Wpis z mikrobloga

z tego co widzę 100% osób oszukuje na tym i wyciąga tysiące a niektórzy dziesiątki tysięcy złotych


@Loloman: Raczej nie 100%, bo jest część, która z kolei nie wrzuca w koszty tego, co teoretycznie by można i przysługuje, ale księgowy mówi, żeby lepiej nie, bo lubią się czepiać. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Więc, tak jak mówisz, całość do zaorania.
  • Odpowiedz
Z bieżnią można załatwić zaświadczenie od lekarza, że tryb siedzący szkodzi twojemu zdrowiu i potrzebujesz się ruszać w pracy. I ciężko już z zaleceniem lekarza walczyć


@MichealAngelo: moim zdaniem to nie jest prawda, taki wydatek nadal nie ma żadnego związku z przychodem
  • Odpowiedz
@Loloman: a ty pewnie srasz w pracy i masz za to płacone, a na l4 pewnie zamiast się kurować to siedzisz i w gry #!$%@?

Wrzucanie super drogich aut w koszta?


ogarnij się może najpierw w temacie.

za Twoje rzeczy itd

nie rozśmieszaj mnie tymi swoimi państwowymi usługami za które dobrowolnie nikt by nie płacił.
  • Odpowiedz
@svr_: I wszystko jasne. Głupi i upośledzony jednocześnie ;/ Szkoda. Liczyłem żeś tylko głupi, bo z głupim jeszcze można coś pogadać i go douczyć, a z takim kombo to nie ma szans :/. Więc nie będę ani wyjaśniał, ani tłumaczył, bo i tak nie zrozumiesz, zresztą to co pisałeś jest tak bezsensowne, nietrafione i głupie że nie byłoby mi łatwo zejsć do tego poziomu i coś w nim wyjaśnić, a na
  • Odpowiedz
@Loloman: ale co ty możesz tłumaczyć jak nawet nie wiesz co to limit amortyzacji na auta. Już że zapewne jak większość sam uczciwy nie jesteś pomińmy.

nietrafione


tak wiemy, bo okradasz kogo innego( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@svr_:O łał. Prawie gadasz jakbyś myślał. Czyżbyś zaczął od udawania bycia totalnym kretynem i dopiero teraz zaczynasz normalnie dyskutować? To może zacznij mi od wyjaśnienie o co Ci chodziło z tym sraniem i L4 bo takiego przeskoku w dyskusji to nie słyszałem od czasu legendarnej dyskusji z 4 latkiem którą miałem 5 lat temu i którą do teraz wspominam jako dziwną, choć nadal inteligentniejszą niż z większością wykopków.
  • Odpowiedz
@Loloman samochody maja limity amortyzacji. Jak chcesz rozwiazac temat kosztow ? Jaki sposob jest wedlug Ciebie rozsadny ? Albo dajesz ogolna regule + pare wyjatkow niepozwalajacych wrzucic w koszta i taki system jest teraz wrzucasz w koszty to co dotyczy dzialalnosci z malymi wyjatkami jak grzywny mandaty itd. Albo dajesz ogolna regule + tysiace wyjatków i tworzysz przepisy w ktorych nie da sie odnalezc. Albo tworzysz zamkniety slownik tego co mozna odliczyc
  • Odpowiedz
@Shajo: Powiązań pośrednich jest wiele. Kwestia czy przekonasz urzędnika.
Taki produkt rzeczywiście istnieje. Jeżeli biurko to byłby nieodłączny element bieżni to czemu nie. Narzędzie niezbędne do pracy. Tak jak fotel biurowy. Chciałbym zauważyć, że np. siłownia dla pracowników jest kupem.
Także i tu nie powinno być problemów. Oczywiście jeden urzędnik powie tak drugi tak. A żadnego opinia nie będzie wiążąca.
O stroju nurka biegły też powiedział, że się nie da :)
  • Odpowiedz
@pokeminatour: Chyba wyraźnie napisałem że nie jestem ekspertem. Ale widząc nawet w swoim środowisku że KAŻDY to kosmicznie nadużywa, czy moja firma, czy wszystkie firmy jednoosobowe, czy wszyscy moi znajomi - ja jeden wychodzę na #!$%@? naiwnego frajera bo mam godność i honor nie kłamać, nie kraść i nie oszukiwać i nie naciągać, póki państwo jest fair wobec mnie (aktualnie państwo jest z kartonu więc to inna sprawa).
Ilość kasy która
  • Odpowiedz
@Loloman:
Polscy przedsiębiorcy nieraz perorują, że oni utrzymują to państwo... a tymczasem najbardziej obciążony podatkowo jest specjalista na zwykłym etacie, zwłaszcza jeśli zarabia trochę lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zwykły senior korposzczur nie ma takich możliwości optymalizacji podatkowej, więc system najbardziej takich #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Loloman: auto za 130k to nie jest jakieś super auto. Skoda Octavia w pakiecie standardowym tyle kosztuje. Dodatkowo pewnie wzięta w leasing, więc Twój szef zapłaci w ciągu 3 lat 40k zł max, jeśli to nie jego pierwszy samochód. Jakby jeździli Audi, BMW, Volvo to byłoby drogo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Loloman: odliczanie podatku przy zakupie różnych rzeczy można uznać za pomoc socjalną dla ludzi którzy pracują i mają firmy i wydają pieniądze napędzając rynek. i co teraz lewaku
  • Odpowiedz
@Daleth2202: Że to #!$%@? lewaku? Od kiedy dojebywanie podatków a potem oddawanie tego komuś ma cokolwiek wspólnego z rozsądną gospodarką? Właśnie to mi brzmi jak typowe 100% lewactwo i socjalizm, a to że akurat pomaga się wyjątkowo pracującym to nic nie zmienia w samej lewackiej idei socjalizmu :)
  • Odpowiedz