Wpis z mikrobloga

Czy ktoś tutaj używa klawiatury mechanicznej z pomarańczowymi przełącznikami? Nigdy nie miałem z nimi do czynienia.
Chcę kupić klawiaturę, której wersje na niebieskich (mój numer jeden przełączników) się już wyprzedały :| Czy ktoś z was porównywał niebieskie i pomarańczowe? Jest duża różnica? Jakby ktoś miał do czynienia z pomarańczowymi Gaterona, albo Akko drugiej generacji to już w ogóle byłbym wdzięczny za napisanie dwóch-trzech zdań.
Obawiam się, trochę, że tym pomarańczowym będzie bliżej do brązowych niż niebieskich.

Mam przetestowane:
Czerwone - chodzą zdecydowanie za lekko, mam wrażenie, że nie potrafię na nich dobrze pisać.
Niebieskie - najlepsze, dające jasno sygnał kiedy naciśnie się odpowiednią literę, na żadnych innych się nie pisze tak dobrze.
Brązowe - taki miks czerwonych i niebieskich, nie mają tego "kliku" ale czuć moment zadziałania, więc w miarę da się na nich pisać, bo mają już jakiś opór. W mojej ocenie jednak jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego - gracze pewnie będą marudzić, że potrzeba większej siły, a dla ludzi dużo piszących niebieskie sprawdzą się lepiej.
MX-speed - bardzo szybka reakcja, zdecydowanie pod graczy.
Z innymi (zielonymi, czarnymi, różowymi, żółtymi i właśnie pomarańczowymi itp.) nie miałem do czynienia.

Przykładowa klawiatura dla atencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pcmasterrace #klawiaturamechaniczna #klawiatura #komputery #kiciochpyta
chwed - Czy ktoś tutaj używa klawiatury mechanicznej z pomarańczowymi przełącznikami?...

źródło: comment_1609847571pMMV3CadUXLzrBWoJymWxk.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
W mojej ocenie jednak jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego


@chwed: klawiatury używam tylko do pisania, ale jakbym mnie ktoś przymusił do mechanika na niebieskich to bym #!$%@? od tego klikania dostał, klawiatura musi być cicha i dawać lekki feedback, tak rozumiem nacisnąłeś ten przycisk. Z resztą może i jestem jakimś #!$%@? bo mysz też mam specjalnie kupiona ułomna bo bez kliku. Ale musisz wiedzieć że nie każdy
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: No dobrze, rozumiem, że nie każdy lubi głośne, ale napisałem, że jest to w mojej ocenie "półśrodek" do niczego, bo ja lubię, jak klawisze dają wyraźny sygnał i dźwięk. Kwestia tego czy klawiatura hałasuje, czy nie dla mnie nie istnieje, a w zasadzie to ten hałas jest chyba nawet na plus. Jakoś się bardziej wczuwam w pisanie :D
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: ja tak samo klawiatury używam głównie do pisania i bym dostał #!$%@? od niebieskich. Spróbowałem kiedyś kailh blue i klawiaturę odesłałem tego samego dnia.

Akko

@chwed: Tak się składa, że posiadam klawiaturę AKKO, zamówiłem z orange switch i tak też było oznaczone na pudełku. Mam jednak wrażenie, że mogą to jednak być switche pink. Do typowych niebieskich im bardzo daleko, ale mam odczucie, że linearne red to też nie
w.....y - @wypokowy_expert: ja tak samo klawiatury używam głównie do pisania i bym do...

źródło: comment_1609851541q8bE8S4W6LeOiT8vu6dZaW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@wyinwidualizowany: Możesz coś więcej napisać o tej klawiaturze? To są przełączniki Akko (pierwsze), Akko 2nd gen, Cherry MX, czy Gaterona? Bo to jest chyba jeszcze jeden ze starszych modeli, gdzie lecieli na swoich pierwszych, które się lekko gibały.
  • Odpowiedz
@Hauleth: No właśnie znalazłem informację, że te pomarańczowe Akko 2nd gen, to nie są tactile, tylko clicky:

Orange - Clicky Type - 45g actuation - 1.5 - 2.4 mm pretravel and 4mm total travel.
  • Odpowiedz
@chwed: Klawiatura to AKKO 3087 V2 Silent. Przełączniki to akko orange. Co do klawiatury, to pierwszy mechanik na którym tak dobrze mi się pisze. Jakość wykonania klawiatury jak i keycaps (pbt) jest super, warto zaznaczyć, że zapłaciłem za nią około 210zł na aliexpress. Design mi pasuje, akurat chciałem coś w stylu oldschool, a w zestawie dołączają kilka kolorowych keycaps. Switch punkt aktywacji ma dość wyczuwalny ale praktycznie bezgłośny.
  • Odpowiedz