Wpis z mikrobloga

【 Wpis nr 343 】

Idąc za ciosem, dziś do cyklu # zlotaeravhs wrzucam kolejną komedię sf o kosmitach, tym razem z Giną Davis, Jeffem Goldblum'em i młodym Jimem Carrey'em, dodatkowo wypełnioną muzyką, piosenkami z lat 80-tych..

"Ziemskie dziewczyny są łatwe"
(Earth Girls Are Easy, 1988)

"Trzej futrzani kosmici - niebieski Mac, żółty Zeebo i czerwony Wiploc (Goldblum, Carrey, Wayans) - podróżują statkiem kosmicznym. Minęło wiele czasu, odkąd widzieli jakąś kobietę. Akurat wtedy zaczynają odbierać audycje telewizyjne, w których pokazywane są ludzkie kobiety. Kosmici są podekscytowani tymi „bezwłosymi”, kształtnymi stworzeniami, a kiedy odkrywają, że transmisja pochodziła z planety Ziemia, postanawiają tam polecieć.

Tymczasem gdzieś w Kalifornii, nad basenem opala się (w bikini) Valerie (Gina Davis), dziewczyna pracująca w salonie kosmetycznym. Nagle w jej basenie ląduje awaryjnie statek kosmiczny, z którego wychodzą trzy włochate stwory. Okazują się nimi trochę fajtłapowaci kosmici, którzy przylecieli tu na podryw...

Aby ukryć kosmitów, Valerie zawozi ich do salonu, gdzie po kilku zabiegach kosmetycznych bohaterowie okazują się atrakcyjnymi, ludzkimi mężczyznami.

Valerie i jej kosmiczni przyjaciele wychodzą imprezować w nocnych klubach w Los Angeles, gdzie ich wygląd, atletyczność i niewiarygodnie długie języki szybko przyciągają wzrok każdej obecnej tam kobiety.

Nie ominie ich też policyjny pościg i areszt...

W tym czasie Valerie zaczyna coś czuć do jednego z nich, co wpłynie znacząco na plany małżeńskie jej i dr Teda Gallaghera, który (jak się okaże) nie jest ideałem narzeczonego."


Zawsze myślałem, że film ma raczej niskie oceny, a tu spotkało mnie zaskoczenie, bo okazało się że obecnie obraz stał się kultowy, głównie dzięki roli Jima Carreya, którego występ wzmógł zainteresowanie tym filmem (np. w tej recenzji jest m.in. jego zdjęcie).

W serwisie Rotten Tomatoes film uzyskał aprobatę 68%, a w Metacritic ma wynik 66%.

Film jest określany jako głupi, przewidywalny, niechlujny, ale tak radosny, kolorowy i nie chcący nic ukrywać ze swoich błędów, że nie można się na nim nie bawić.

Niektórzy krytykowali film za to, że jest „mniej filmem a bardziej rozciągniętym teledyskiem”.

Film zainspirował amerykańską piosenkarkę Britney Spears i australijskiego rapera Iggy Azaleę do nakręcenia teledysku do piosenki "Pretty Girls" z 2015 roku.
Akcja clipu jest stylizowana na świat z tego filmu.

Zwiastun. Strona Filmweb.
Film dostępny on-line [ lektor, 720p, CDA ].

Wczorajszy wpis - kultowa komedia SF z nieziemską Kim Basinger... " Moja macocha jest kosmitką "

✔ Wszystkie dawniejsze (i kolejne) wpisy znajdziecie pod moim tagiem ➛ #zlotaeravhs.
Zapraszam do obserwowania/czarnolistowania...
Opcja z samym widokiem filmowych okładek - [[tag~zlotaeravhs~okladki.]](https://rebrand.ly/wykop-pl-multimedia-tag_zlotaeravhs_okladki)

#retrosentymenty #komedia #zlotaeravhs #scifi

Montago - 【 Wpis nr 343 】 

Idąc za ciosem, dziś do cyklu # zlotaeravhs wrzucam kol...

źródło: comment_1609781105Y4HSE19zD4jq72vC9QYuhU.jpg

Pobierz
  • 2