Wpis z mikrobloga

@minvt: ten wynalazek nowy, Otovo
@mendium: czyli, że chcą mnie wyruchać! (°°
@ApacerPL: jeszcze nie wiem co to jest specyfikacja, firma pytała mnie o lokalizację i dach, (mam dachówkę ceramiczną, spad chyba taki standardowy, ale sam dach ma dość dużo załamań), chciałem tak z 5kw (chociaż teraz policzyłem w jakimś online kalkulatorze, że i z 8 byłoby dobrze obłożyć,
@Kapsula: Według mnie w tej cenie możesz wyłapać lepsze podzespoły. Do Taurona nie dzwoń, u nich też robią podwykonawcy i różnie bywa z jakością.

Z kolei 5kw za 20 000 zrobi tylko mała, lokalna firma po której słuch może zaginąć. Na PV w zasadzie nie ma co oszczędzać, bo oszczędny płaci dwa razy. Z drugiej strony nie ma co przepłacać - wszystko w ramach rozsądku
@Sune: wiadomo jak jest, ja w sumie nie potrzebuję oszczędzać, tylko się nie orientuję, a robienie doktoratu z instalacji PV tak średnio mnie jara na początek roku :P
Doputuję się orientacyjnie, te 10% mogę dorzucić do kosztów, byle było zrobione z sensem i dobrą wydajnością, a nie druciarsko.

I w sumie już mam informację, że wycena wysoka, a podzespoły średnie, czyli że można mieć lepsze, a pani już mi przedstawiła, że
@Kapsula: Samo Jinko jest jak najbardziej ok, ale u nas w tej cenie byś dostał nowsze i mocniejsze panele o mocy 390W z 15 letnią gwarancją, a pewnie zaproponowali 10 lat gwarancji.

Zawsze warto pytać o wykonane instalacje, sprawdzić od kiedy istnieje firma i czym się dokładnie zajmuje (zdążają się pośrednicy, albo firmy które wcześniej sprzedawały np. garnki).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sune: Jinko+ Fronius 8.58kW, montaż poziomy( trochę drożej). Za materiał dałem 29tys na 23%VAT! Montaż 2 osoby 3dni. Dniówki swoje licze po 1200 czyli można powiedzieć ze 4.2tys za kWp na gotowo.
@Kapsula: komponenty są okej. Jinko bardzo dobra firma jesli chodzi o srodkowa polke paneli, falwoniki SMA rowniez jedne z lepszych. Nie wiem co wy macie z tym gadaniem, że drogo w ciul, pamiętajcie, że firma która wam to robi musi oplacic pracownikow, podatki, zusy i jeszcze sama zarobic. ;) Do tego smieszy mnie mowienie, że za drogo za tanio, a nawet nie wiecie czy u gościa będzie robione na dachu czy