Wpis z mikrobloga

Drogie Mireczki! Mam zapotrzebowanie na laptopa dla mojej mamy na emeryturze! Proszę o podpowiedź/propozycje.

Wymagania:
- ekran 15+ cala
- dobre nagłośnienie - jakieś a'la stereo (w starym kompie padł jej głos i bidulka ogląda filmidła na słuchawkach dousznych)
- sprawny tylko do przeglądania internetu i nic więcej
- generalnie laptop będzie stał cały czas na biurku i na 99% nie będzie wychodził poza ściany mieszkania

Budżet: im mniej tym lepiej - ale spokojnie te 3000 PLN jest zarezerwowane. Zależy mi najbardziej na nagłośnieniu bo niestety Chromecasty nie działają na jej 8-letnim TV Panasonic.

#laptopy #komputery #elektronika #pytanie
  • 11
@helmutrura: Nie ma tyle miejsca w mieszkaniu + rotacja kilku wnucząt pod opieką. Więc w sumie w tej kwestii zmieniam zdanie i musi być mobilny na tyle, żeby go schować.

Widzę, że dalej te MateBooki od Huaweia są polecane.
A509F


@Slamowir: Z tego co się obczytałem to bardzo fajny zamiennik do Huaweia MateBooka D15 któremu się przyglądam. Teraz jest w cenie poniżej 2400 PLN brutto a wydaje mi się, że spełnia wszystkie wymagania przyszłego uzytkownika.

Minusem dla mnie byłoby brak podświetlanej klawiatury.

Ale tak to w benchmarku i5 8265U jest tylko troszkę słabszy od tego Ryzena 5 w Huawei. Poza tym grafiką się nie przejmuje.

Napisz mi proszę Twoje odczucia