Wpis z mikrobloga

@mlody_czyzyk23 Dobre pytanie. I chyba po prostu nie wiem, nie umiem jednoznacznie odpowiedzieć. Od całej wiary zniechęca mnie przede wszystkim instytucja KK, jak również ogrom regulacji i nakazów które mają się nijak do naszych czasów. Z drugiej jednak strony, obejmując uczucie pustki w skali kosmosu może dać do myślenia że jednak jakiś pan zawiadowca ten cały burdel w ruch wprawił.

Ale co ja tam wiem w sumie.
  • Odpowiedz
@mlody_czyzyk23: Nie wiem czy jest, czy go nie ma, a jeśli jest to który. Nie jestem w stanie tego sprawdzić, dlatego nie przejmuje się tym. Staram się być dobrym człowiekiem i jeżeli po śmierci okaże się że jest jednak jakiś „dobry” bóg, to raczej mnie zaakceptuje. Wątpię by istota doskonała była tak egocentryczna, że do „raju” dopuszczała by tylko swoich wyznawców
  • Odpowiedz
@mlody_czyzyk23: Czasem dzieją się rzczy takie, że wierzę w przeznaczenie, że coś już jest zapisane, ale na pewno nie w Boga, druga sprawa po prostu mój mózg jest zbyt głupi żebym mógł sobie wyobraźić ze umarłem, wiec w jakiś sposób wierzę w życie nieskończone aka Sansara
  • Odpowiedz