Wpis z mikrobloga

Cześć, w lipcu mam ślub i pomału przymierzam się do szukania garnituru. Sporo czytam na temat tkanin, splotów, krojów. Im więcej tym większy mam niestety mętlik.

Z racji, że będzie to lipiec to chciałbym, aby zarówno garnitur jak i koszula były z lekkiego, przewiewnego materiału, ale musi to być nadal elegancki materiał oraz splot - dlatego na wstępnie odrzuciłem len i zdecydowałem się na wełnę tropikalną.

Jeśli chodzi o styl - wesele na łonie natury, drewniana chatka, zwierzęta dookoła dlatego wstępnie zdecydowałem się na bardziej casualowy szary kolor. Trochę też wzorowałem się na Danielu Craigu ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Co myślicie o poniższych garniturach?

Lazio:
https://suitsupply.com/pl-pl/men/suits/garnitur-lazio--jasnoszary/P5293.html
https://suitsupply.com/pl-pl/men/suits/garnitur-lazio--szary/P5294.html

Havana: (tutaj wolałbym klasyczne spodnie, więc w grę wchodzi Custom Made)
https://suitsupply.com/pl-pl/men/suits/garnitur-havana--jasnoszary/C6040-S.html
https://suitsupply.com/pl-pl/men/suits/garnitur-havana--jasnoszary/C6040-S2.html

Czy wełna tropikalna sprawdzi się na okazję jak własne wesele? Czy można zwracać garnitury zamówione jako "custom made"? Czy macie jakąś propozycję na koszulę - tkaninę, splot, która byłaby przewiewna, nie gniotłaby się, a przy tym byłaby nadal elegancka?

#suitsupply #modameska #wesele
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@simargl_: W takich okolicznościach jak mówisz tropik IMO będzie gitara. Najważniejsze to żeby mieć lekka podszewkę z wiskozy czy cupro albo nie mieć jej wcale (na plecach/korpusie, rękawy ok) i wełnę jako materiał zasadniczy - dodatku lnu będą tak sobie wyglądać. Gładki granatowy czy szary będzie spoko.
Z koszul pewnie by się sprawdził oxford z drobna fakturą, ewentualnie niegniotliwy będzie twill, ale może być cieplejszy. Generalnie lekka, cienka tkanina będzie się
@Xune:
Dzięki za utwierdzenie mnie w tropiku - zamówię na próbę szary oraz granat i zobaczę w czym będę lepiej wyglądał.

Jeśli chodzi o koszulę to wstępnie padło na materiał White Royal Oxford Pure Cotton Traveller (ma niską gramaturę - 123g/m2) z kołnierzykiem typu tab collar oraz podwójnymi mankietami na spinki, guziki z macicy perłowej (aby pasowały do stylu spinek oraz zegarka).

Co sądzicie o monogramach na koszuli? Zbyt ekstrawaganckie? Osobiście
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@simargl_: Ja nie lubię monogramów, ale jak Ci się podobają to śmiało. IMO do koszuli noszonej z marynarką to spoko, ale chodzić z widocznym to lipa.
Zresztą, sam byłem w tropiku od VBC na swoim. U mnie koszula była z drobnego royal oxfordu, kołnierz spread i mankiet portofino.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@simargl_: @Xune: witam Mirasków, widzę że idealnie trafiłem z tematem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Też stoję właśnie przed wyborem garnituru na swoje wesele lipcowe, z tym, że moja wiedza o garnitutach w skali 0-10 to - 1. @simargl_ zamawiasz gotowy garnitur czy szukasz inspiracji a szyć będziesz na miarę? Jeżeli kupujesz gotowiec, to może polecasz jakieś sklepy?
@eMaciek: chciałbym zamówić kilka gotowców z suitsupply (bardzo popularna marka oraz mają bardzo dużo pozytywnych opinii), zobaczyć który konkretnie kolor, krój oraz materiał przypadnie mi najbardziej do gustu oraz który będzie najlepiej leżał, a następnie docelowo chciałbym zamówić od nich z kategorii custom made, czyli konfigurowany garnitur przeze mnie - jeśli chodzi o sam garnitur to konfiguracja pewnie skończy się tylko na wzięciu różnych rozmiarów marynarki i spodni oraz ewentualnej zmianie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@simargl_: dzięki za odpowiedź. Garnitury wyglądają bardzo dobrze na tej stronie, ale nie wiem czy osobiście chciałbym się bawić w zamawianie, odsyłanie, przerabianie itp., ale popatrzę sobie na tej stronie. Miłego!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@simargl_: @eMaciek: Generalnie niezły plan. Susu ma ten plus, że dostawy i zwroty są za darmochę i płatność w PLN. Kiedyś się było spread walutowy w plecy. Produkt dużo fajniejszy niż Vistule, Bytomie i tak dalej.
Poprawki u dobrego krawca często są w stanie zrobić dużą zmianę za stosunkowo niewielką kasę.