Wpis z mikrobloga

Mirki, trochę techniki.
Mamy w bloku z 2012 roku zamontowane kotły dwufunkcyjne tradycyjne. Zaczynają się psuć u wielu sąsiadów (75 mieszkan w sumie) i powoli pojawia się problem z ich naprawą. Deweloper zamontował gówno, do którego ciezko dostać części zamienne.
jak wiadomo nie da się na polskim rynku kupić pieca tradycyjnego, dostępne są tylko kondensacyjne. Czy jest opcja wymiany/dostosowania przewodów kominowych do kondensatów?
Zna ktoś może orientacyjne koszty?
#technika #budownictwo #ogrzewanie
  • 19
  • Odpowiedz
@Mankovich: przy kotlach kondensacyjnych wklada sie rure powietrzna-spalinowa(podwojna, jedna zasysa powietrze, druga wywala spalina) w szacht wentylacyjny.
Ale po oczyszczeniu paleniskowego i odpowiedniej opinii kominiarskiej tez przejdzie,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mankovich: masz problem i to spory. Komin da się zrobić ale firm które się tego podejmą będzie niewiele. Koszty wpuszczenia komina stalowego w miejsce ceramiki to kilkanaście tys na 1 pion. Jakie tam macie kotły? Odezwij się na pw jak chcesz.
Nie słuchaj reszty która Ci się tu pod wpisem wypowiada bo to aż żal czytać. Nie mają pojęcia jakie kominy są w tych systemach stosowane i co można a czego
  • Odpowiedz
@Silikon: ale po co się wypowiadasz jak nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. W 2012 roku nikt Ci nie wpakował do nowego bloku otwartej komory bo nie spełniały one wymagań przeciwpożarowych i wymogów technicznych wynikających z prawa budowlanego w budynkach wielorodzinnych.

Op ma kocioł z zamkniętą komorą tak jak tysiące mieszkań z tamtego okresu w całej Polsce.

Rozwiązanie jest jedno i napisałem jakie. Pion kominowy jest z cegły ceramicznej, albo
rajman - @Silikon: ale po co się wypowiadasz jak nie masz zielonego pojęcia o czym pi...

źródło: comment_1609708744a58Sz0819JdH3DvIb7vLFt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@rajman: kolego, autor wyraźnie napisał, że ma kocioł tradycyjny, nie kondensacyjny więc nas zmylił. Nie masz chyba powodu by tu kogoś obrażać. Chcesz się wypowiedzieć, udzielić porady to to rób, ale nie szydź z innych. Jak ci takie zasady nie pasują to japa w kubeł albo usuń konto.
  • Odpowiedz
kolego

Jak ci takie zasady nie pasują to japa w kubeł albo usuń konto.

@Rafalski45: nie jestem Twoim kolegą, i obrażasz to mnie Ty.

Ja jedynie zwróciłem uwagę na błędy w rozumowaniu, a kocioł jak to napisałeś "tradycyjny" to zarówno otwarta jak i zamknięta komora, czyli kotły atmosferyczne - bez względu czy to otwarta czy zamknięta komora.

Więc napiszę kulturalnie, nie tak jak Ty - nie masz wiedzy to się nie
  • Odpowiedz
@rajman: a ty dopytałeś mistrzu. 3 lata temu kupowałem swój kocioł i nie było wtedy problemu z zakupem kotła z otwartą komorą. Piszesz do kolegi @Silikon: że się wypowiada nie mając zielonego pojęcia. Znasz go #!$%@? by tak pisać, uważasz, że to nie jest obrażanie. Siedzę w remontówce od dwudziestu lat i nie życzę sobie takich uwag. Więc powtarzam japa i masz rację, nie jesteśmy kolegami. Takie typy jak ty
  • Odpowiedz
@Rafalski45: oczywiście że tak, i kolega na pm mi odpisał, i zamiast wydziwiać cuda na kiju to odpisałem rzeczowo i treściwie na konkretny problem a nie na wasze domysły.

no chłopku, jak pisanie że ktoś nie ma zielonego pojęcia to jest obraza majestatu to chowaj się z powrotem do namiotu.
Nie znam go ale widzę że nie ma pojęcia to tak napisałem, bo takich asów jak ty co "od 20 lat
  • Odpowiedz
@rajman: na pm no to super jesteś do przodu bo wybadałeś sobie cichaczem temat, wiesz więcej i można kręcić bekę wtedy z innych. Dobra bywaj dzieciaku. Szkoda dyskutować z takimi typami, pozdro
Edit i pralkami to się akurat nie zajmuję
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rafalski45: przecież @rajman: ma całkowitą rację. A te trzy lata temu to kupiłeś albo nielegalny kocioł atmosferyczny, albo przepływowy podgrzewacz wody.

@Mankovich: a może warto rozważyć kotłownię centralną skoro dużo się psuje, a koszt doprowadzenia obecnego stanu do używalności i tak jest duży?
  • Odpowiedz