Wpis z mikrobloga

Podpowie ktoś coś w temacie budowy growboxów? Mam wrażenie, że większość wpisów w internecie dotyczy hodowli trawy, a ja potrzebuję czegoś do uzyskiwania sadzonek pomidorów, papryki, karczocha, itd. przed przeniesieniem do gruntu. Niestety mam mało miejsca na południowych parapetach, a z pochmurną pogodą i brakiem światła większość wysiewu w zeszłym roku mi zginęła (,) Myślę o zastosowaniu 4 świetlówek rurowych tego typu https://spectrumlight.pl/pl/p/Swietlowka-liniowa-SYLVANIA-AQUASTAR-T8-F30W174-10000K/803 co powinno dać strumień świetlny 6800 lm. Do papryk i sałaty powinno wystarczyć. Budżet na światła to ok. 300 zł.

Wymiary: szerokość 90-120 cm (na 3-4 tace), głębokość 60 cm, wysokość 60 cm. To tylko do uzyskiwania rozsad, nie zamierzam w tym nic trzymać na stałe.

#chilli #chillihead #ostrezarcie #papryczki #ogrodnictwo
Pobierz AloneShooter - Podpowie ktoś coś w temacie budowy growboxów? Mam wrażenie, że większo...
źródło: comment_1609667798Vu7kORetuWT4BK6OfvNAQO.jpg
  • 9
@AloneShooter: ja mysle ze bez roznicy, wszystkie te swietlowki a tym bardziej te led z alegro sa takie same, te liczby co do Lumenow itd na aukcji sa pisane na freestylu. Jak trafisz dobre to beda dobre, osobiscie kupuje zazwyczaj jakies 10% wiecej bo lubia losowo nie dzialac lub dzialac krotko. 90% dziala latami, ale cos tam sie wykrzaczy
@AloneShooter: a jakie potrzeby ma taka rozsada, jeśli chodzi o wilgotność, tak od paru właściwych liści?

U siebie mam kilka Lemon Dropów wysianych ponad miesiąc temu i ładnie rosną przy pojedynczych słonecznych dniach, i wydłużeniu doby zwykłym słabym ledem (2700k 4w 250lm - plus, że przeźroczysty, blisko i reflektor). Tylko teraz trochę podrosły, a za dnia ciemno, to wygrzebałem mocniejszy (3000k 12w 1100lm - niestety rozprasza). Będą musiały w ten sposób
@HansLanda88: Jakie potrzeby? Szczerze nie wiem, dopiero się uczę powoli wkręcając się w miejskie ogrodnictwo.

zamówiłem już oprawy pod świetlówki i powinno mi wyjść jakieś 7000-8000 lumenów. Będzie za dużo to wyłączę 1-2 oprawy albo rozbuduję regał pod jakieś kwiatki. Na forum ogrodniczym widziałem jak facet hodował rozsadę petunii pod jedną rurową świetlówką XD