Wpis z mikrobloga

- Bądź mną
- Graj w Wiedźmina i dobrze się baw
- narzekaj że niewygodnie z laptopem na kolanach
- pomyśl o kupnie pada i grze z lapkiem podpiętym do tv
- kup pada do xboxa
- włącz Wiedźmina
- dostań #!$%@? po 3 minutach, 10 zgonach, setkach przekleństw,
- wyłącz Wiedźmina
- brak profitu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie wiem czy to ja jestem nieskoordynowany, czy po prostu gra na padzie nie jest dla każdego. Chciałem w końcu kupić pierwszą w życiu konsolę (poza Pegasusem), ale teraz mam straszne wątpliwości.

Ale żeby nie było, postanowiłem spróbować odświeżonego Abe’s Odyssey od fajnych ziomków z Epic. Wsiąkłem na 2 dni....

I tu, Mirki, moje pytanie: polećcie jakieś gierki do grania padem, z którymi taka sierota jak ja sobie poradzi. Shootery idpadają na pewno, wiec zapewne platformówki. Mogą być nowe lub stare, byle działał pad ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może być coś dostępne w subskrypcji Xbox, bo dostałem 2 tyg okresu próbnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gry #grykomputerowe #grypc #xbox
  • 76
  • Odpowiedz
gra na padzie nie jest dla każdego.


@tegie: ta wersja jest prawdziwa, wolę mysz i klawiaturę nawet w bijatykach albo emulatorach PSa. Nigdy nie udało mi się nic przejść na padzie, zawsze się poddaje po chwili i wracam do standardowego zestawu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@tegie: Jak nie grasz na codzień na padzie to jesteś po prostu nieprzyzwyczajony. Mi zajęło jakiś rok nauczenie się dobrze grać na padzie. W sensie - potrafiłem grać wcześniej w fifę, ale jakieś gry FPS czy taki TPP jak Tomb Raider, albo Mass Effect to była dla mnie masakra. Teraz już wiem, że granie np. w Dark Souls na myszce i klawiaturze to jest masochizm, tak samo Wiedźmin jest o wiele
  • Odpowiedz
  • 0
@Pivoo: Haha, rok nauki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja gram tak hobbystycznie, raz na jakiś czas przez godzinkę-dwie. Nieliczne tytuły ogrywalem dłużej, ale generalnie nie mogę sobie pozwolic na kilka dni z rzędu po kilka godzin. Pada kupiłem, żeby jeszcze bardziej zrobić z tego miły i wygodny przerywnik :) także raczej dłuższe katowanie i nauka odpadają, może spróbuje jeszcze jakaś grę od początku i nauczę się wraz
  • Odpowiedz
@tegie: No ja też nie grałem jakoś specjalnie dużo. Przeszedłem w ten jeden rok na padzie Mass Effect 1, Mass Effect 2 i Rise of the Tomb Raider, więc wcale nie tak dużo.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jakuptoziomal: Nie wiem czy mój łapek udźwignie fallen order :) na ostatnim tomb raiderze czasami ciał przy większych terenach.
Tak czy siak to w miarę nowa gierka, poczekam aż będzie tańsza za kilka miesięcy :)
  • Odpowiedz
@tegie bardzo przyjemnie padem gra się w rzeczy typu Stardew Valley czy Graveyard Keeper, Katana Zero, Yes, Your Grace albo Beat Cop. Wszystko to to pikseloza ale bardzo przyjemna, więc jeśli lubisz takie klimaty to polecam, a też jestem laikiem jeśli chodzi o pada ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@tegie: Ori and the Blind Forest. Świetna gierka, która wykorzystuje chyba wszystkie buttony z pada, a przy tym wprowadza je stopniowo więc idealnie się nada do nauki. I jest chyba dostępna w Xbox pass.


@tlustywalec: wyglada pięknie. Wlasnie wlecialo na GOG, bo akurat promocja. Będzie grane wieczorem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Jakuptoziomal: Ja gram sporadycznie, wiec póki co się nie pcham w abo:) w najbliższych miesiącach może kupię konsole, wtedy pomyśle o jakiejś subskrypcji :)
  • Odpowiedz
@tegie: Ja w swoją gierkę grałam zawsze myszką, ale brat mnie uświadomił, że oewne uniki są dla mnie nieosiągalne, bo robie to za wolno i musze nauczyć się korzystać z WSAD. Na początku też czułam się jak upośledzona i nadal nie czuje się 100% pewnie, ale serio po prostu chodzi o trening do momentu aż zacznie działać pamięć mięśniowa i automatyzm.
  • Odpowiedz
  • 0
@Napletes: Mam któraś cześć (bohater jest jakimś brytyjskim admirałem chyba), ale jakoś mi nie podeszło. Może wrócę kiedyś i dam mu szanse jeszcze :)
  • Odpowiedz
  • 0
@onuceSzatana: No Ameryki nie odkryłeś, szefie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie sądziłem po prostu, że przeskok jest tak ogromny. Wiec póki co Wiesiek idzie w odstawkę. I szukam fajnych platformówek :)
  • Odpowiedz