Wpis z mikrobloga

Kurde chciałem złożyć swój pierwszy model #chinskielego i w połowie roboty się okazało że dwa resory są uszkodzone, próbowałem przykleić te małe elementy ale nie choya się to nie trzyma sprężynki wypychają i się rozpada, wpadłem na pomysł żeby poprzecinać sprężynki i skleić to na sztywno narazie trzyma, będę mógł składać dalej napisałem też do sprzedawcy pod groźba żądania zwrotu pieniędzy żeby mi dosłał te dwie części bo były uszkodzone jak myślicie doślą mi czy wyłożą lache na mnie i chodź nawet części siana nie oddadza ? Miał ktoś kiedyś podobny problem ? #lepin #aliexpress
Bakardi - Kurde chciałem złożyć swój pierwszy model #chinskielego i w połowie roboty ...

źródło: comment_1609531152KCJNp4JtkF193OtoySCmQv.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Bakardi: miałem jeden połamany resor od Forda Mustanga GT 350. Napisałem do sprzedawcy, obiecał wysłać nowy, dostałem nr śledzenia ale jeszcze nie doszła przesyłka. W miedzy czasie i tak zamówiłem na allegro i po 2 dniach miałem oryginalny z lego (18 zł z wysyłką)..
  • Odpowiedz
@Bakardi:
Mi się rozpadł siłownik pneumatyczny - sprzedawca bez problemów wysłał kolejny.

Niestety, wkrótce potem rozpadły się kolejne 2 siłowniki.

Wniosek: niektóre elementy Chińczykom po prostu nie wychodzą. Jeżeli 2 resory w twoim zestawie były wadliwe, to jest duże prawdopodobieństwo, że pozostałe 2 również są do dupy (i złamią się lada chwila), podobnie, jak ten, który dostaniesz w zamian.
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek: w zestawie bylo 6 resorów 4 już są zamontowane te 2 wadliwe skleiłem i też zamontowałem wrazie co jak by mi nie wysłali jak wyślą to zamienię, a co do tego że w przyszłości mogą się rozsypać to raczej mało prawdopodobne bo model po złożeniu wyląduje na półce i nie będzie ruszny.
  • Odpowiedz
@Bakardi: można zamówić na allegro pojedyncze klocki. Najlepiej szukaj po numerze klocka. Jeśli to skopiowane zestaw Lego to znajdź zestaw na rebrickable, potem lista części i numer klocka.
  • Odpowiedz
Kurde chciałem złożyć swój pierwszy model #chinskielego i w połowie roboty się okazało że dwa resory są uszkodzone, próbowałem przykleić te małe elementy ale nie choya się to nie trzyma sprężynki wypychają i się rozpada, wpadłem na pomysł żeby poprzecinać sprężynki i skleić to na sztywno narazie trzyma, będę mógł składać dalej napisałem też do sprzedawcy pod groźba żądania zwrotu pieniędzy żeby mi dosłał te dwie części bo były uszkodzone jak myślicie
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek: właśnie ten model planuje kupić. A masz z Lepin czy Mould King? Tzn jaki kolor wywrotki? Szary czy pomarańczowy? :)


@damian4444:
Szary.
Ale - o ile wyczytałem potem na forach - to elementy pneumatyczne w Chińczykach zazwyczaj są bardzo marnej jakości, i lepiej ich unikać.
Za to elementy elektryczne i silniki są IMHO lepsze, niż oryginalne Lego.
  • Odpowiedz