Wpis z mikrobloga

Mireczki proszę o pomoc. Chcę na działce bez prądu porobić lekki remont czyli użyć m.in. pilarki łańcuchowej, pilarki ręcznej, szlifierki lub młotowiertarki.
Jak patrzę na parametry moich urządzeń, to największą moc spośród nich ma pilarka łańcuchowa 1800 W.

Chcę kupić agregat, który obsłuży pojedynczo każde z tych urządzeń. Finansowo wiadomo - byle był jak najtańszy, bo do niczego innego nie będę go wykorzystywał poza sporadycznym podłączeniem ww. sprzętu, więc szkoda iść w koszty, aby przez 99% roku leżał w garażu jakiś wypasiony agregat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#agregat #budownictwo #elektroda #narzedzia #prad #elektryka #ogrodnictwo
  • 15
  • Odpowiedz
@kapuczina_corki_somsiada: z pewnością, ale to by było rozwiązanie jakbym na 1 dzień potrzebował.
A jednak jest to raczej robota z gatunku - dzisiaj przez 1h będę skuwał resztki starego murku/fundamentu po domku, innego dnia ciął deski na taras, a jeszcze innego mieszał zaprawę na fundament lub używał szlifierki do docinania prętów itp. więc to kilka wycieczek do wypożyczalni i pewnie cenowo wyjdzie drożej niż zakup średniej jakości nowego.
  • Odpowiedz
@PepeXD: Szczerze? tak srednio. Większe spalanie, bez AVR, gwarancji rok. Typowy chińczyk dla marketów.
Endress też jest produkowany w Chinach, ale na zamówienie firmy i ma lepszą jakość.
Poszukaj używanego ESE 3000P, a jeszcze lepiej ESE 6000BS - oba ze starej serii. Mają prądnice robione w miedzi, silniki też dobre. Części do nich mają w razie czego, więc nawet odpłatną naprawę Ci zrobią.
Nie szukaj mniejszej mocy, nie uciągnie Ci narzędzi.
  • Odpowiedz
@PepeXD

Po pierwsze dowiedz się jaki jest prąd rozruchu najmocniejszego urządzenia i pod to dobieraj agregat.
I nie spodziewaj się tanich urządzeń jeśli masz zasilic coś co ma silnik komutatorowy i moc około 1500W
  • Odpowiedz
@PIGMALION: najgorsze, że młotowiertarka i szlifierka maja po 800-900 W, a to niestety pilarka łańcuchowa ma aż tyle (,) zaraz się okaże, że taniej będzie kupić tańszy agregat, który obsłuży te 2 urządzenia oraz pilarkę spalinową hehe.
  • Odpowiedz
  • 0
@kyzio: nie mam zbytnio jak jeździć w tę i we w tę do wypożyczalni po agregat ważący ok. 40 kg. Kilkaset metrów od działki mam dostęp do zamykanego pomieszczenia, więc bym mógł go tam trzymać. A ta robota, którą mam do zrobienia to może i sumarycznie nie wymaga dużo prądu, ale jednak jednego dnia do skucia, innego do przycięcia czegoś itp. I nie jestem też w stanie ogarniać temat dzień po
  • Odpowiedz