Wpis z mikrobloga

@joffie: ja na FAANG się nie nadaję, tam to trzeba mieć łeb jak sklep do matmy.

Co do powrotu na UoP - firma w której pracowałem była fajna jeśli chodzi o dogadanie się z szefostwem czy ludźmi w zespole, ale technologii to używali prehistorycznych. Gdyby się okazało, że z tej firmy by mnie zwolnili lub firma by splajtowała to nie miałbym szans dostać pracy nawet jako mid - java dev here,
@joffie: ja wcale nie odbieram tego jako hejtu, sam śmieszkuję z programistów 15k. Nie zmieniam pracy jak rękawiczek, w pierwszej siedziałem 5,5 roku na dwóch stanowiskach IT (zaczynałem od technika, potem młodszy programista) w wiosce blisko mojego rodzinnego powiatowego miasta. A od stycznia 2017 pracuję w Trójmieście, gdzie skok zarobkowy miałem solidny już przy przejściu z pierwszej firmy do drugiej.

Teraz przechodząc do kolejnej firmy też będzie więcej kasy. Ale żebym
Trochę trzeba od siebie godzin dorzucić.


@joffie: od marca przygotowywałem sobie kompendium-bazę wiedzy z tego co jest pytane na rozmowach. Od początku września rozsyłałem CV, miałem dwie rozmowy techniczne, z czego jedna siadła. Kilka odrzutów też było ze względu na okres wypowiedzenia - 3 miesiące, szukali kogoś kto będzie dostępny od razu albo max. 1 miesiąc.