Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 24
696 469 + 19 = 696 488

Pierwsza normalna jazda od 2 miesięcy, ale to wspaniałe uczucie ( ͜ ,)
Kończę rok z 4440 km na liczniku. Miało być co najmniej 5k, ale nogi odmówiły posłuszeństwa na ostatniej prostej. No nic, w 2021 się uda, bo plany są ambitne.
Przy okazji, tym razem oficjalnie, melduję się w #wykopcanyonclub.

#rowerowyrownik #ruszwroclaw

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
źródło: comment_1609420065jhREBhd7HKVh4EZpyQM1pI.jpg
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mojojciectomirek: Jakie śrubki? Te pękające od wahacza? :D
Póki co ok. 100 km. Na płaskie okolice mam gravela, canyona mocniej pokatuję na wiosnę, jak będą warunki na jazdę po jakichś wyżynach/górach. No i nadal jestem w trakcie leczenia kolana, co też mnie mocno ogranicza.
To mój pierwszy rower MTB i mało jeszcze na nim jeździłem, więc moje wrażenia są niezbyt miarodajne, no ale póki co jestem zadowolony. Tylko boję się tej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mojojciectomirek: Myślałem nad ht, ale kumpel mnie przekonał, że nie ma sensu bawić się w półśrodki, bo i tak za jakiś czas będę szukać fs xD
Trochę się obawiałem, że full dla mnie będzie overkillem, ale życie jest za krótkie, żeby analizować takie problemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ta śrubka to bolączka tego modelu (albo może nawet wszystkich fulli canyona). Jestem na facebookowej grupce właścicieli neurona i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mojojciectomirek: Nie mam pojęcia co robić, u niektórych trzymają, u innych strzelają. Chyba nie ma reguły. Niby warto posmarować je loctitem. Zobacz sobie dyskusje na grupie 'Canyon Neuron Owners'.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mojojciectomirek: Temat jest tak częsty, że dorobił się własnego, drugiego co do popularności tagu ;)
Główna rada to użycie loctite'a, poza tym niektórzy kombinują ze śrubami z innych tworzyw. Ale ogólnie jeszcze nikt nie znalazł niezawodnej metody.
Ja zamierzam jeździć jak gdyby nigdy nic, póki działa nie będę szukać problemów na siłę. Może będę w grupie szczęśliwców.
źródło: comment_1613298622V5ifsIiHEz1MvKXFmkfRB6.jpg
@okim no ładnie, jak szukałem tej śrubki, to widziałem, że temat przewija się na forach, ale nie sądziłem że do tego stopnia. Mam nadzieję, że to jedyny problem... zestaw montażowy kosztuje niecałe 200, więc bez tragedii.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mojojciectomirek: Niby bez tragedii, ale jednak słabe to ze strony producenta, że rower ma ewidentny problem, za który płacą użytkownicy.
Jeszcze jakiś czas temu te śruby były niedostępne i zdarzały się historie, że ludzie czekali na nie 3 miesiące po czym canyon wysyłał zły element xD Na właściwą część jeden z użytkowników czekał chyba z pół roku. Pocieszam się, że to wyjątkowe przypadki, a w Europie dostępność tych części jest chyba
@okim nawet bardzo słabe. Co do dostępności, to przeraziłem się jak zobaczyłem że w US są niedostępne, ciekawe kiedy moje przyślą.
Chyba też sobie spróbuję zrobić te śrubki z czegoś mocniejszego... Dzięki za wszystkie odpowiedzi.