Wpis z mikrobloga

Ile mm średnicy powinna mieć sztanga ? Słyszałem że te 25 mm są do dupy może jednak macie inne zdanie, jak macie namiary na jakieś w miarę normalnej cenie to podrzućcie, za krótka też nie może być bo chciałbym wszystkie podstawowe ćwiczenia nią robić.
#silownia #mikrokoksy
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bolsonn: Zależy do czego. Do dwuboju ma 28 mm, do trójboju typowa zazwyczaj 29 mm. Do przysiadow bywa grubsza. Zazwyczaj te 28-29 jest optymalne.
25 bedzie cienka, ale lepsza niż nic.
Mi akurat te cieńsze sztangi pomagają w ćwiczeniach pull, w stosunku do całej dłoni mam dość krótkie palce (proszę bez żartów ( ͡º ͜ʖ͡º) ) i po prostu cieńszą sztangę dużo wygodniej mi chwycić np. do martwego. Kiedyś próbowałem i hook gripa na grubszej sztandze nie jestem nawet w stanie złożyć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bolsonn: standardowy gryf ma 220 cm, obracające się końcówki, 28-29 mm średnicy tu gdzie lapiesz, 50 mm na końcach i waży dokładnie 20 kg. Na każdym da się trenować, ale taki jest najlepszy do większości zasotosowan.
@DywanTv: to pewnie o olimpijskim piszesz, pewnie są dobre ale drogie obecnie a ja dopiero będę zaczynać z treningiem siłowym, więc myślę że na start wystarczy mi zwyklejszy.