Wpis z mikrobloga

Cześć, aktualnie posiadam od ponad 6 lat Fiata Grande Punto (benzyna + gaz 1.4) - wersja 3 drzwiowa. Jestem mega zadowolony (koszty utrzymania, brak większych awarii).
Pora pomyśleć nad zmianą auta na większe - bąbel w drodze. Poproszę o porady. Myślałem nad nowym Fiatem Tipo, ale podobają mi się tylko wersje HB - które pewnie są zbyt małe (dla 2+1). Budżet do 50k.
#fiat #samochody
  • 12
@4r73k: Tipo jest baaardzo specyficzny, musiałbyś się przymierzyć do tego auta. To model bardzo budżetowy i to strasznie czuć w środku. Akurat Grande Punto nigdy nie jechałem, ale podejrzewam, że Tipo jest gorzej wykończone ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo tak poza tym to w sumie auto jak auto, całkiem przyjemne, silnik ten sam zdaje się jest do tej pory dostępny, pali śmiesznie mało. Co do wielkości HB
@4r73k: tak szczerze - nie mój budżet i nie za bardzo jestem zorientowany, więc nie chcę podpowiadać ( ͡° ͜ʖ ͡°) na Twoim miejscu dodałbym ten sam wpis za jakąś godzinę, jak będzie większy ruch na wykopie i poczytał co ludzie polecą. No i może dodałbym jeszcze tagi #motoryzacja i #kupautozmikro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@4r73k: Fiat bardzo szybko poleci na wartości. Ja mając ten sam dylemat i podobny budżet zdecydowałem się na używany segment D który pierwszy duży spadek wartości już ma za sobą a fury nadal są w miarę świeże.
U mnie padło na Insignię ale rozważałem jeszcze mondeo mk5, puga 508 i mazdę 6.
@4r73k: Do 50k poszukaj może Citeoena C5 powyżej 2012r. Sam jeżdżę C5 w kombi i spokojnie mieścimy się 2+1, nawet teraz na urlop z wózkiem, gondolą, bagażami i zapakowalem na płasko do bagażnika wszystko.
@4r73k: też tak się zastanawiałem nad nowym tanim autem ale skorzystalem z opcji używanej i kupiłem Octavię 2 MPI z gazem i nie narzekam. Auto proste i tanie w naprawie, popularne to każdy mechanik ogarnie, rozmiarowo bardzo duże czy kombi czy hatchback. A wydasz połowę ze swojego budżetu. No jedynie problem ze 5 biegowa skrzynia biegów więc na autostradę to auto się nie nadaje.
To model bardzo budżetowy i to strasznie czuć w środku.


@aksal89: haczbak ma inną deskę inną podsufitkę itp niż sedan który jest tańszy. Jeśli nic się nie zmieniło to nie różni się wnętrzem in minus w stosunku do np bazowych focusów czy Aurisów.
@4r73k: badaj czy wózek się zmieści złożony w bagażniku. Jak się zmieści to raczej by wystarczył. Z używek badaj minivany. Ostatnio straciły na popularności i 3-4 latki
@dos_badass: cóż, cicho nie jest, chociaż ja jestem z pokolenia wychowanego na dużych fiatach i polonezach i o ile auto jest cichsze od Ursusa, to już jestem zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°) W takim podstawowym 1,4 ciężko jest się rozpędzić tak, żeby było głośno, ale to już inna para kaloszy XD
@dos_badass: tego nie wiem, przymierzałem sie na sucho jedynie w salonie, bo akurat czekałem jak mi naprawią mojego innego fiata. Brat kupił nawet sedana kilka dni temu, mówi że trochę silnik na autostradzie słychać bo skrzynia jest strasznie krótka (1,4 95). A w miescie to wiadomo, w kazdym nowym jest cicho. Generalnie mi bardziej przypadło do gustu Clio V niż tipo. Miałem na jeden dzień z salonu wypożyczone, miejca trochę mniej,
W takim podstawowym 1,4 ciężko jest się rozpędzić tak, żeby było głośno


@aksal89: no już bez przesady. ;)
mojej kobity 1.2 stilo ma 6kę skrzynię. i o ile faktycznie te 82KM czuć pod maską xD(mam dizla 115), to na trasie przy 120-130 jest cichutki. zupełnie serio mówię. )
@magicznyfred:

A w miescie to wiadomo, w kazdym nowym jest cicho


@magicznyfred: no coś w tym jest, z fabrycznie nowych jeździłem