Wpis z mikrobloga

#oczyszczaczpowietrza #sharp #slask #recenzja #testowaniewykopu #opinia #analiza #oddech #alergia #swiezyluft

Cześć, dotarł do mnie wczoraj oczyszczacz powietrza SHARP UA-HG40ET, na który zdecydowałem się w związku z chorobą córki, a także z powodów alergicznych skóry, duszności, złego samopoczucia itd.

Szczerze podchodziłem do takich urządzeń z dystansem, ale ostatnie sytuacje z którymi się spotkałem sprawiły, że jednak postanowiłem zainwestować w ten sprzęt i chce prowadzić w związku z tym dziennik doświadczeń tutaj na mirko, więc jeśli ktoś jest zainteresowany tematem, rozmyśla zakup, chce się wymienić opinią czy podyskutować, to serdecznie zapraszam na tag: #swiezyluft

Wstęp:
1. Oczyszczacz z funkcją nawilżania, nazwa wyżej jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami.
2. Użytkowanie: pokój o wymiarach ok 20m2.
3. Lokatorzy: małżeństwo ok 30 letnie i 1,5 roczne dziecko.
4. Stan zdrowia: córka przechodziła ostre zapalenie oskrzeli, żona alergia na pyłki i kurz, ja uczulenia alergiczne i problemy skórne. Jednym z alergenów oraz członek rodziny jest także kot persowaty.
5. Lokalizacja: aglomeracja Śląska, osiedle otoczone kamienicami które są ogrzewana węglowo, zamieszałe całorocznie ogródki działkowe oraz bloki, często występuje podwyższony stan smogowy.
6. W mieszkaniu centralne ogrzewanie miejskie, parterowe, z każdej ze stron sąsiedzi, okna na północny-wschód.
7. Urządzenie dotarło 30 grudnia, sprawdzone i podłączone do sieci ok godz 19. Sprawdzimy jak będzie wyglądało jego użytkowanie, ale przyznam że samopoczucie po kilku godzinach jest rześkie, bardzo dobrze mi się oddycha i jestem ciekaw, jak będzie nam się spało tej nocy :)

Tyle odnośnie wstępu i szczegółów, jeśli chcecie dodatkowe informacje proszę pytać, jestem otwarty na dyskusje i szczegóły w tym temacie, a także rady i ciekawostki.
Admor - #oczyszczaczpowietrza #sharp #slask #recenzja #testowaniewykopu #opinia #anal...

źródło: comment_16093731348OCsmAImIB4RknboxBn8U2.jpg

Pobierz
  • 12
@micelangeloB czytając różne recenzje, opinie i oglądając filmiki muszę przyznać, że zbudowałem sobie wyobrażenie jak to będzie działać, czyli taki spacer po lesie albo jak jeszcze czytałem, przyjemną bryzę stojąc tuż obok wodospadu, ale było to wizualizowanie działania jonizacji tego urządzenia. Natomiast na razie użytkuje je ok 12h i na pewno czuje, że oddycha się bardzo dobrze, tak jakby mieszkanie było przed chwilą wietrzone. Po nocy zauważyłem, że moja skóra jest tak
@lotos10 powiem szczerze, że zanim kupiłem ten oczyszczacz, nie zwróciłem uwagi na efekty uboczne i zagrożenia. Niestety nie ma na ten temat konkretnych i rzetelnych informacji, jedynie są zwolennicy i przeciwnicy, których w każdej dziedzinie znajdzie się sporo. Nie bez powodu zdecydowałem się na urządzenie tej firmy, ponieważ stosują oni opatentowany przez siebie system plasmacluster. W porównaniu do konkurencji jonizator produkuje z wody taką samą ilość jonów dodatnich i ujemnych, a to
@yassarian żeby napisać jakąś rzetelną opinię, powołując się nie tylko na moje odczucia i obserwacje, potrzebuje jeszcze trochę czasu. Nie użytkujemy go pełnego tygodnia, gdyż wyjechaliśmy na sylwestra, a wróciliśmy dopiero 3 stycznia. Natomiast osobiście jestem zadowolony i myślę, że drzemie potencjał w tym urządzeniu. Od naszego powrotu oczyszczacz działa bez przerwy, muszę jedynie uzupełniać wodę w nawilżaczu. Wczoraj skorzystałem z jonizatora, który praktycznie 8h był odpalony na maxa i myślałem, że
@yassarian powodzenia i również czekam na Twoją opinie czy relacje. Zastanawiałem się jeszcze czy faktycznie ten nawilżacz był mi potrzebny, bo jakby nie było ma to wpływ na cenę. Próbowałem przez kilka dni użytkować bez tej funkcji i czegoś mi brakowało, jednak odczuwam małą różnicę więc osobiście nie żałuję tego wyboru :)

@Artiii przyznam się, że miałem kryzys i wątpliwości, czy to w ogóle jest nam potrzebne i czy działa jak należy,
Admor - @yassarian powodzenia i również czekam na Twoją opinie czy relacje. Zastanawi...

źródło: comment_1616933171y84BIvyTvG2PDgOazmN1fW.jpg

Pobierz
@pansa jeśli chodzi o filtr hepa, to co jakiś czas go odkurzamy i na szczęście do tej pory, nie generował nieprzyjemnego zapachu. Podobno są filtry tego typu które można myć, ale są do tego dostosowane. W podanym przeze mnie i opisywanym modelu, nie znalazłem takich informacji, więc osobiście nie ryzykowałbym, chyba że ewentualnie zdecydujecie się na wymianę, gdyby się uszkodził? Może był to jakiś model ekspozycyjny, który służył do testów lub pomieszczenie