Wpis z mikrobloga

Chciałem zmienić Konto Premium w #aliorbank na konto internetowe, w którym nie będę musiał ponosić żadnych opłat co miesiąc.

Nie chcę już więcej również korzystać z karty przypisanej do niego. Chcę mieć ten rachunek jako rezerwowy. Przed chwilą na infolinii dowiedziałem się, że aby przejść na konto internetowe, będę musiał zapłacił 150 zł za transformację konta. Z kolei proponowali mi przejście na jakieś inne konto (ex-rezerwowe?) gdzie transformacja byłaby bezpłatna, ale musiałbym spełnić jakieś warunki, aby utrzymać bezpłatne utrzymanie rachunku (m.in. raz w miesiącu wpłata 1500 zł z innego banku).

Czy ma ktoś z Państwa pomysł, w jaki sposób zmigrować moją usługę do innej (100% bezpłatnej) w tym samym banku, żeby nie ponosić przy okazji dodatkowych kosztów?

Jeśli to istotne, to klientem Aliora jestem od niedawna – zmigrowano mnie z #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank ()

#pytanie #pytaniedoeksperta #banki #bankowosc #kiciochpyta
moby22 - Chciałem zmienić Konto Premium w #aliorbank na konto internetowe, w którym n...

źródło: comment_1609337909OYncCP42u3hip1k6FUT7x3.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@moby22:
Jedyne to zamknąć konto i otworzyć nowe. Bez wypowiadania umowy ramowej.

Ps. Klientem Aliora jesteś od momentu założenia konta w T-Mobile Usługi Bankowe.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@moby22:
Niestety numery kont nigdy nie wracają do puli wolnej, są już na zawsze niedostępne.
Ewentualnie konto w City (teraz jest jakaś promocja i konto, i karta jest za free) lub PKO BP, konto za darmo, ale trzeba wykonać pięć płatności kartą (ale można nie wyrabiać karty, tylko płacić przelewami lub BLIK-iem).
  • Odpowiedz
@Asgareth: No, wychodzi na to, że będę musiał teraz przez jakiś czas korzystać z tego typu półśrodków. Do końca tego roku to jest jeszcze moje główne konto i nigdy oczywiście nie miałem problemu z tego typu limitem transakcji kartą, tym bardziej, że gotówki praktycznie w ogóle nie używam. Ale od stycznia przesiadka na Millenium i będę musiał pamiętać chyba o tym jednak, żeby po prostu wyrobić ten poziom 500 zł obrotu
  • Odpowiedz