Wpis z mikrobloga

Cześć! Dziś w ramach #barekmg78 zapraszam Was do wykopywania znaleziska 10 prostych drinków na Sylwestra bez użycia shakera

W znalezisku znajdziecie też wersję pisaną oraz listę zakupów.

Tydzień temu pisałem Wam o tym, że chcę stworzyć taki film z zestawieniem prostych drinków na Sylwestra i prosiłem Was o głosowanie ilu składników alkoholowych powinienem użyć, 2593 osoby (ponad 70%) uznało że powinno to być mniej niż 3 lub 4-5 składników.
Większość głosujących (554 vs 176) opowiedziało się za tym, aby były to drinki do których nie jest wymagany szejker co nie ułątwiło mi zadania :D Wśród propozycji alkoholi dominowała wódka (ponad 800 głosów), rum (ponad 600), whiskey (ponad 600) oraz gin (ponad 400).

Ostatecznie z proponowanych alkoholi wybrałem wódkę oraz rum, które uzupełniłem o wino musujące oraz campari po to aby stowrzyć między nimi jak najwięcej połączeń. Whiskey pominąłem co mam nadzieję mi wybaczycie przez to, że w wielu przypadkach drinki z nią wymagają dodatkowo trudnodostępnych składników, których nie chciałem umieszczać w tym zestawieniu (np. angostura).

Mam nadzieję, że odcinek się Wam spodoba :)

Życzę udanej zabawy sylwestrowej i roku 2021 zdecydowanie lepszego od tego obecnego,

MG78

#barekmg78 <-- obserwuj mój tag o drinkach jak chcesz :)

#kuchniamg78 #pijzwykopem #sylwesterzwykopem #sylwester
Pobierz MG78 - Cześć! Dziś w ramach #barekmg78 zapraszam Was do wykopywania znaleziska 10 pro...
źródło: comment_16093361194MG5g0XZfM50w1al6hgLtR.jpg
  • 36
@poprostumort: Też tak uważam, ale ten odcinek jest skierowany w dużej mierze do osób, które jeszcze nic nie mieszały. Być może dla niektórych będzie to pierwsza przygoda z własnoręcznie robionymi koktajlami, a od takich osób ciężko wymagać aby miały na wyposażeniu angosturę.

Mam nadzieję, że część z tych osób koktajle się spodobają i będą dzięki temu skłonne do zainwestowania w sprzęt czy jakieś bardziej konkretne i trudniej dostępne składniki.
@MG78: Kumam czaczę, jako entry-entry level lista sprawdza się bardzo dobrze - choć osobiście nie lubię drinków z wódką (IMO wszystkie drinki z wódką da się zrobić lepiej z dowolnym mocnym alkoholem, bo sam wódka to tylko nośnik procentów).
@poprostumort: Tutaj akurat też chciałem kierować się tym, co większość ludzi w domu ma. Zresztą wódka wygrała w głosowaniu (800 głosów) dlatego też np. vodka sunrise na tej liście :)
@MG78: Wiem, to taki rant barmańskieho wódkofoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pprzez ten limit z wódką musiałeś wrzucić jeden z drinków który w Polsce będzie bardzo boleśnie uderzał w portfel - Sea Breeze. Sok zurawinowy jest u nas cholernie drogi, a do tego otwierasz się na 2137 komentarzy o tym jaki to #!$%@? drink (bo 90% uzyje nektaru Tymbark Żurawina, który nawet koło soku zurawinowego nie stał).
@poprostumort: Powiem Ci, że właśnie o Screwdriverze myślałem ale o nim musiałbym trochę więcej pogadać, a nie chciałem aby dominował jeden drink czasowo nad innymi
@MG78: szkoda, że tak późno, bo wszystkie sylwestrowe zakupy zrobiłem już wczoraj. Będę robił Blue Hawaii i Pina Colade. Też z twoich przepisów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sethus: Dopiero wczoraj to nagrywaliśmy (chciałem wcześniej, ale zapomniałem że niedziela niehandlowa po świętach :().

Zerknij na odcinek bo może jest coś na co też masz już składniki, albo brakuje Ci np. jednego soku lub limonki :)

Udanej zabawy!
@MG78: Mireczku a może jakieś drinki z whisky mógłbyś polecić? Oprócz klasycznych typu whisky sour, Manhattan, old fashioned. Angosture mam, klasycznego Shakera nie posiadam ale czymś zastąpię ;)
@MG78: goodwork, jakis polecany przepis na zombie? jak za drinami nie przepadam, tak jak z 4 lata temu na chorwacji pilem i #!$%@? mi kubki smakowe( ͡° ͜ʖ ͡°)