Wpis z mikrobloga

Cześć! Dziś w ramach #barekmg78 zapraszam Was do wykopywania znaleziska 10 prostych drinków na Sylwestra bez użycia shakera

W znalezisku znajdziecie też wersję pisaną oraz listę zakupów.

Tydzień temu pisałem Wam o tym, że chcę stworzyć taki film z zestawieniem prostych drinków na Sylwestra i prosiłem Was o głosowanie ilu składników alkoholowych powinienem użyć, 2593 osoby (ponad 70%) uznało że powinno to być mniej niż 3 lub 4-5 składników.
Większość głosujących (554 vs 176) opowiedziało się za tym, aby były to drinki do których nie jest wymagany szejker co nie ułątwiło mi zadania :D Wśród propozycji alkoholi dominowała wódka (ponad 800 głosów), rum (ponad 600), whiskey (ponad 600) oraz gin (ponad 400).

Ostatecznie z proponowanych alkoholi wybrałem wódkę oraz rum, które uzupełniłem o wino musujące oraz campari po to aby stowrzyć między nimi jak najwięcej połączeń. Whiskey pominąłem co mam nadzieję mi wybaczycie przez to, że w wielu przypadkach drinki z nią wymagają dodatkowo trudnodostępnych składników, których nie chciałem umieszczać w tym zestawieniu (np. angostura).

Mam nadzieję, że odcinek się Wam spodoba :)

Życzę udanej zabawy sylwestrowej i roku 2021 zdecydowanie lepszego od tego obecnego,

MG78

#barekmg78 <-- obserwuj mój tag o drinkach jak chcesz :)

#kuchniamg78 #pijzwykopem #sylwesterzwykopem #sylwester
MG78 - Cześć! Dziś w ramach #barekmg78 zapraszam Was do wykopywania znaleziska 10 pro...

źródło: comment_16093361194MG5g0XZfM50w1al6hgLtR.jpg

Pobierz
  • 36
w wielu przypadkach drinki z nią wymagają dodatkowo trudnodostępnych składników, których nie chciałem umieszczać w tym zestawieniu (np. angostura).


@MG78: Akurat Agnostura jest podstawą domowego baru, przepisy bez niej to tak jakby robić przepisy niewymagające młynka z pieprzem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio, to każdy kto chce mieć możliwość mieszania fajnych drinków w domu powinien sobie kupić shaker i Agnosturę. Mając te dwa, możliwości zrobienia