Wpis z mikrobloga

Aż dziesięć meczów minionej nocy, też sporo się działo - Bucks rozsmarowali po parkiecie zeszłorocznych finalistów z Miami, Cavaliers przegrali pierwszy mecz w tym sezonie, Wizards notują kolejną porażkę, tym razem z fatalnymi Bulls (wstyd), nawet nie pytajcie, czy Russell Westbrook zaliczył bezużyteczne triple-double. Tak, zaliczył. Ręce opadły.

Aha, dziś 36 urodziny świętuje LeBron James. Na urodziny Jordana cygara nie zapaliłem, bo nie palę, ale na urodziny LeBrona porcji taco sobie nie odmówię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nbanews

----------------------------------------------------------------------------------------

Quadruple-double Nikoli Jokicia! 26 punktów, 11 zbiórek, 12 asyst i 10 strat. Dołącza tym samym do Westbrooka (5), Hardena (3), LeBrona (1) i Griffina (1) jako zawodnik, który zalicza prawilne triple-double, ale z aż dziesięcioma lub więcej stratami (w nawiasie liczba takich spotkań u każdego z ww.).

44 triple-double potężnego Jokicia tej nocy było pobiciem rekordu Fata Lavera - od teraz to pocieszny grubasek z Serbii o instynkcie zabójcy na parkecie ma najwięcej triple-double w historii Denver Nuggets.

Wykruszyły nam się niepokonane teamy na wschodzie, od dzisiejszej nocy ten status podtrzymują jedynie Orlando Magic.

Bucks pokonali Heat 144:97, konkretny oklep. Zabrakło Jimmy'ego, to fakt, ale nic nie usprawiedliwia 24 punktów straty już pod koniec pierwszej kwarty. Bucks ustanowili dziś nowy rekord jeśli chodzi o o liczbę celnych rzutów zza łuku w najlepszej lidze świata - 29. Do tej pory rekord należał do Houston Rockets (27). Poprzedni najlepszy wynik Milwaukee to 22.

Russell Westbrook miał triple-double w każdym meczu tego sezonu, a Bradley Beal notuje średnio 32/5/5. Mimo to, Wizards są 0-4. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Julius Randle (o jak dawno tego gościa tu nie było xD) poprowadził Knicks do zwycięstwa (tego sformułowania też dawno nie używaliśmy xD). Pierwsze triple-double w karierze tego jegomościa - 28 punktów, 12 zbiórek i 11 asyst. 4/4 zza łuku oraz 9/16 FG. Gratulacje.

A kto jako ostatni zaliczył 20-punktowe triple-double dla Knicks? Tak, trzeba się cofnąć aż do Carmelo i 2012 roku, konkretnie 17 kwietnia i meczu z Bostonem.

Jayson Tatum dziś w nocy swoimi 27 punktami przebił barierę 4 tysięcy punktów dla Celtics, stając się drugim najmłodszym Celtem, który tego dokonał. Tatum ma 22 lata i 302 dni, a młodszy od niego był jedynie... Antoine Walker. 22 lata 242 dni.
Tatum jest też 35 zawodnikiem w historii ligi, który pułap 4k osiągnął jeszcze przed 23 urodzinami.

Raptors są pierwszym zespołem w XXI wieku, który zaczął sezon od 0 - 3, mimo, że w każdym z tych trzech meczów prowadził dwucyfrową różnicą punktów. Imponujące.

47-punktowa przewaga jaką Bucks wygrali swój mecz jest trzecią największą przewagą, jaką jakakolwiek drużyna w NBA pokonała urzędującego mistrza konferencji. Dwie większe: Mavericks pokonujący Warriors różnicą 48 punktów w 2019 roku oraz SuperSonics bijący Rockets w 1986 roku różnicą aż 56 punktów.

#nba #koszykowka
TetraHydroCanabinol - Aż dziesięć meczów minionej nocy, też sporo się działo - Bucks ...

źródło: comment_1609323370jPW6F2M0FceHnCDm5IdTiW.jpg

Pobierz

Czego życzysz LeBronowi?

  • Spokojnej emerytury. 7.8% (10)
  • Żeby zdobył jeszcze miśka z Lakers. Albo dwa. 26.6% (34)
  • Żeby zagrał ze swoim synem w NBA. 45.3% (58)
  • Żeby pobił rekord KAJ-a. 12.5% (16)
  • Żeby został MVP. 2.3% (3)
  • Żeby zagrał jeszcze w jednym teamie. 5.5% (7)
  • Żeby pobił rekord Parisha. 0% (0)

Oddanych głosów: 128

  • 7
@TetraHydroCanabinol: Mój mały wywodzik na jego temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Śledzę NBA od niedawna, ale LeBrona oczywiście kojarzę od dłuższego czasu. Zawsze się gdzieś przewijał w wiadomościach sportowych, więc trudno go było nie zapamiętać. Niedawno, gdy zacząłem się interesować najlepszą ligą kosza na świecie, poczytałem trochę o nim i jego osiągnięciach, które są imponujące. Kiedy obejrzałem kilka jego spotkań - nie dziwię się, dlaczego James jest
Russell Westbrook miał triple-double w każdym meczu tego sezonu, a Bradley Beal notuje średnio 32/5/5. Mimo to, Wizards są 0-4. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TetraHydroCanabinol: bo #!$%@? dla Westbrooka nie ma różnicy czy jest to trzecie posiadanie w grze i 4-2 czy ostatnie i 108 - 109. Nie kalkuluje on w ogóle ryzyka i procentów na swoich rzutach, to znaczy, dla niego to nie jest problem po