Wpis z mikrobloga

#pracbaza #stolarstwo #rekodzielo #tokarstwo #obrobkaskrawaniem #hobby #facebook
Kiedyś sprzedawałem na fejsbukowych grupkach sporo swojego rękodzieła. Bardzo często ludzie odzywali się głównie po to, żeby wyciągnąć ode mnie how know. Ciężko było niektórym wytłumaczyć, że nie za bardzo mam ochotę się tym dzielić. To co stworzyłem wymagało mojego czasu, wiedzy, materiału i odpowiednich narzędzi. Moge coś doradzić, ale oni by chcieli mieć wszystko podane na tacy. Czasem mnie od chamów wyzywali nawet xD
Teraz, kiedy mam stałych odbiorców to sobie przeglądam z ciekawości te fora, i powiem szczerze że grupki stolarskie na fb to taka drewniana elektroda xD
Na przykład grupa " drewno moje hobby " Hobby #!$%@?, dlatego niedoświadczeni pytają o względnie proste rzeczy, ale są często mieszani z błotem xD A jak sobie spojrzę czasem, na twórczość tych najgłośniej krzyczących że #!$%@?, to ręce opadają ( ͡° ʖ̯ ͡°)
I tak dla kontrastu, ostatnio gościu chciał drewniane figurki toczone. Takie proste, nie trzeba mieć specjalnego skilla żeby to zrobić.
Typ został wyśmiany, że gdzie takie coś w takiej małej ilości (40 sztuk).
Ja się odezwałem, powiedziałem że jutro wytoczę na próbę i podeślę do akceptacji. No i teraz mam do zrobienia kilkaset sztuk w bardzo dobrej dla mnie cenie ¯\_(ツ)_/¯
Warto pomagać i być miłym miraski
  • 17
@Mow_do_mnie_mistrz ja to mam taki problem, że za cholerę nie potrafię zrozumieć co niektórzy tam piszą. Jakby czytać 8 letnie dziecko uczące się pisać. Błąd za błędem, interpunkcji brak i weź tu zrozum o co chodzi
@Mow_do_mnie_mistrz dlatego właśnie od początku mojej przygody ze stolarstwem czytam i komunikuję się tylko na stronach amerykańskich/międzynarodowych. Polscy internauci to najgorsze szambo jezeli chodzi o jakąkolwiek dyskusję czy wymianę doświadczeń
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bellie: tokarka kosztuje od 100 PLN - ja kupiłem stara polska hobbystyczna

Noze kupisz za 100 PLN ale są zrobione z gownolitu więc po pół godziny trzeba ostrzyć.
Ale można kupić zestaw porządnych hss za 400 PLN (lub większy za 800-1000) albo za 20-30 PLN kupić stalki hss i samemu zrobić nóż.
Jeden nóż mi wykuł kowal - do wstępnego toczenia - nóż miał około pół metra plus pół metra rękojeści
@Gruby_Wujo: Samoróbka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do 2,5 metra i 30cm średnicy można na niej toczyć. Ogólnie to tokarki mam 4, dwie do ręcznego, jedna na kopiał (ale trzeba korbą kręcić) i jedna prototypowa kopiarka automatyczna
Co do dłut to mam dwa konkretne kirchen
https://dluta.pl/pl/p/Dluto-tokarskie-KIRSCHEN-HSS-ostrze-wklesle/5609
https://dluta.pl/pl/p/Dluto-tokarskie-KIRSCHEN-HSS-przecinak/5594

A oprócz tego kupuję jakieś narexy i sobie je przerabiam według potrzeb, na filmiku nawet widać przeostrzone :)