Wpis z mikrobloga

Mirki, biurko elektryczne o regulowanej wysokości. Jak tam u Was ze stabilnością biurka w pozycji stojącej? Mocno się buja? Rozważam 2 modele, są w zasadzie identyczne, a różni je jedynie ilość elementów, z których składa się noga (siłownik). Zastanawiam się, czy to ma wpływ na stabilność, a jeśli tak to jaki (2 lepsze, czy może 3 lepsze)?

2 elementy https://allegro.pl/oferta/elektryczny-stelaz-biurkowy-spacetronik-spe-224b-10051427376
3 elementy https://allegro.pl/oferta/elektryczny-stelaz-biurkowy-spacetronik-spe-223b-9833980519

Macie wyrobioną opinię po dłuższym użytkowaniu?

#programowanie #programista15k #pracait #pracazdalna
geszue - Mirki, biurko elektryczne o regulowanej wysokości. Jak tam u Was ze stabilno...

źródło: comment_16092589297RbbULylx3fd0wcUOERjGi.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@whoru: ale fly-desk jest robiony na stelazu spacetronik, nawet sterownik ten sam. Jeszcze Ergosolid robi na tym samym stelazu i sterowniku i markujue swoim logiem. Widzielm tez jedna inna firme, ktora to samo nazywala swoiją marką. Elevogrande ktory podales tak samo, Elzap tez. Jedynie biurka na silownikach Linak widac ktos inny robi.
  • Odpowiedz
@whoru: oczywiście dziękuję za odpowiedz. Prześledzę jeszcze dokładnie podane przez Ciebei linki, bo kto wie, moze sie myle. Ale te stelaze rozpoznaję już raczej na kilometr. Opis technioczny tez wszedzie taki sam. Postaram się pochwalic swoimi przemyśleniami dzisiaj/jutro skoro Ty jeszcze przed zakupem. Dam znac.
  • Odpowiedz
@geszue: ten temat oststnio dosc popularny ;) mam 204b (jesli dobrze pamietam) - czyli nie centralnie umiejscowione kolumny. Ale do tego mam ciezki blat. Z drugiej strony - cokolwiek na jednej kolumnie podniesione wysoko nie będzie stało nieruchomo niezależnie co sie dzieje jak mocno obciążysz. Ale to nie jest tak ze naciskasz enter i sie w buja. Jesli robiszood zera, zwroc uwagę na wagę blatu. Ja moje zwyczajnie lubię ale sa
  • Odpowiedz
@whoru: dobra, dzisiaj mam wiecej czasu to moge napisac. Biurka z fly-desk-u stoja na tych samych stelazach co spacetroniki, elzapy i ergosolidy (chyba ze napisano wyraznie ze sa na Linak).
Tutaj jest strona/sklep najprawdopodobniej importera https://www.dmtrade.pl/koszyk.html.
@Pirat_Bobek kupil biurko PREMIUM z tego co kojarze (3 kolumny) a wiec na tym stelazu: https://www.dmtrade.pl/p18007,elektryczny-stelaz-biurkowy-spacetronik-spe-223g-ac.html

Opinia Pirata_Bobka bardzo mnie cieszy, bo poluje na to biurko SPE-223g ac (g oznacza kolor, ac oznacza anty kolizje)
  • Odpowiedz
@MarcinOrlowski: dzięki za 2 gr :) Nie spodziewam sie super stabilnosci, moje obecne na 4 nogah tez sie giba co mnie wnerwia gdy pisze dlugopisem, ale poneiwaz pisze niewiele to da sie to zakceptowac. Takie samo gibanie wytrymalbym w pozycji stojacej wspomnianych stelazy.
  • Odpowiedz
@whoru: z blatów rozwazam jeszcze bambusowy z Ikei, on ma chyba 140x65 i kosztuje 250zl. Zastanawiam sie, bo o ile dlugosc jest ok, to szerokosc jednak za mala. Obecnie mam blat barowy bukowy z marketu Leroy 120x75. Byl to blat surowy, musialem go przetrzec i polakierowac, ale to zajelo pare h a mialem go za chyba 150zl zamiast za 600zl jak to sprzedaja w necie. 75cm to minimum z tego co
  • Odpowiedz
@whoru: nie potrafie znalezc gołego stelaza na Linaku, a za biurko z blatem zycza sobie z tego co koajrze minimum 2600zl, gdzie wiem ze za sam blat zycza sobie 600zl. Az tak sie nie boje chinczyka poniewaz jak sam widzisz na allegro maja wiele opinii. W razie potrzeby silownik (noge) mozna dowmowic po gwarancji. Czy da sie ja zamienic na linaka nie wiem bo nie wnikalem czy maja ten sam sposob
  • Odpowiedz
@geszue @whoru Z informacji jakie uzyskałem od fly-desk, to stelaż jest firmy TIMOTION. Jeśli chodzi o jakość stelaża to na początku jedna noga miała luz i jak biurko było puste i się nim gwałtownie ręką ruszało to było słychać stukanie, zgłosiłem to do nich (fly-desk) i chwila moment i miałem drugą nogę (której nie założyłem...) Ale leży w szafie bo biurko po postawieniu monitorów itp przestało wydawać takie dźwięki. Jeśli chodzi o
  • Odpowiedz
@geszue: Hej, konstrukcja 3 sekcyjna będzie nieco stabilniejsza. Sam stelaż waży około 35 kg i jest masywniejszy. Generalnie zawsze warto sprawdzić biurko na stelażu jeśli jest okazja bo każdy ma inne odczucia co do stabilności :)

Poza tym ma znaczenie ile sprzętu i co mam na biurko oraz jak masywny blat. Wiadomo, im większa masa tym gorzej będzie przy pozycji podniesionej. Dlatego warto przemyśleć czy potrzebujemy aż 36mm blat z płyty
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@evan_wykop: 2 tygodnie później dodałem wpis na mirko juz po zakupie "dla potomnych", tam znajdziesz szczegóły, ale bylo to 3 kolumny, 2 silniki
  • Odpowiedz