Wpis z mikrobloga

ZAKOŃCZENIE AKCJI ʕʔ #osiedlowykonfident

Dzisiaj zaobserwowałem, że w mojej okolicy nie ma już złomów, których nie zgłosiłem, dlatego postanowiłem zakończyć akcję. Na moim celowniku są dwa samochody, które mają ważne OC, ale są w stanie agonalnym; zobaczę, czy zgłoszone przeze mnie Uno zostanie odholowane, czy też nie i jeśli zniknie, to pozostałe dwa przypadki również posłużą za wkład do wielkiego pieca w Dąbrowie Górniczej.

Dużo obelg się na mnie tu wylało, głównie ze strony biedoty umysłowej, trolli oraz zwykłych idiotów, którym niniejszym przebaczam, albowiem nie wiedzą, co czynią. Obserwowanie porozjeżdżanych trawników w Wigilię, pozastawianych samochodów i parkowanie na chodnikach uświadomiło mi, że moja społeczna działalność ma sens i należy ją kontynuować, lecz już po cichu, jako pozytywistyczną pracę u podstaw. Dziękuję za wszystkie plusy i głosy dodające otuchy, mam nadzieję, że zwróciłem waszą uwagę na problem rozrzuconych śmieci na ulicach w postaci wraków samochodów, niczym się nie różnią od wyrzuconej butelki po piwie lub psiej kupy. Problem tym bardziej palący w realiach zatłoczonych blokowisk i deficytu miejsc parkingowych.

A tutaj garść statystyk:

Początek akcji: Marzec 2020
Koniec akcji: Grudzień 2020
Liczba zgłoszonych wraków: 23
Liczba usuniętych wraków: 10
Liczba beznadziejnych przypadków: 6 (auta zaparkowane na Drodze Wewnętrznej - nie mam czasu pisać do ZDMK lub dzwonić do spółdzielni)

#krakow #nowahuta

Poradnik: Jak pozbyć się wraku samochodu ze swojej okolicy?
  • 21
@DerMirker: Ogromny szacunek za akcję!

Nie dość, że zainspirowałeś sporo osób, to zwróciłeś uwagę na poważny problem - brak miejsc parkingowych, który nasila się mocno przez patodeweloperkę, która buduje słabo skomunikowane osiedla z za małą ilością miejsc parkingowych. Wtedy samochody rozlewają się na otwarte osiedla i publiczne parkingi, na których i tak jest mało miejsca - między innymi z powodu wraków.

A poza samym efektem bezpośrednim, super postawa - obywatelskie dbanie
mentalnie jestem Europejczykiem, spędziłem trochę czasu w Niemczech i otworzyły mi się oczy, jak obywatelskie postawy i pracowitość mogą kreować rzeczywistość, w której żyję. Dla większości Polaków o wąskich horyzontach to niezrozumiałe. Nie odbieraj tego osobiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@DerMirker: a szkoda w ogóle strzępić ryja...
Ja zgłaszałem ludzi co się #!$%@? na trawnik i go rozjeżdżali to ciągle tylko "a to gdzie mamy stanąć skoro