Wpis z mikrobloga

Jak tam Mirki opinie na temat ostatnich nowości anty javascriptowych ? LiveWire (Laravel), Hotwire (Basecamp), czy też htmx. Ostatnie podrygi, czy trend ? Z tych javascriptowych, react "odpala" "Server-Components". Znowu "zwracamy" się w stronę serwera ?
#programowanie #webdev #react #vuejs
  • 4
  • Odpowiedz
@rtpm: Masakra xD Jak zwykle koło się zatacza.
10 lat temu się też AJAX-y robiło i partiale zwracało.
No naprawdę rewolucja zautomatyzowali to xD

Livewire renders the initial component output with the page (like a Blade include). This way, it's SEO friendly. When an interaction occurs, Livewire makes an AJAX request to the server with the updated data. The server re-renders the component and responds with the new HTML. Livewire then
  • Odpowiedz
@rtpm: jak na moje to trend, po części w dobrym kierunku, czyli nie pchania SPA wszędzie gdzie się tylko da, mimo iż pasuje tam jak pięść do oka.
  • Odpowiedz
@Hauleth: Myślę, że gdzieś po środku ta prawda jak zwykle. Ludzie już blogi, czy nawet zwykłe strony pisali w SPA, a kto nie korzystał z React albo Vue (i takie tam Angulary itd.) ten uznawany za dziada.
  • Odpowiedz
@rtpm: ja nie mówię, że SPA nie ma sensu, bo oczywiście, że są przypadki, gdzie ma to sens (np. GMail czy FB) ale pchanie tego wszędzie na pałę jest durne, zwłaszcza w jakichś bieda blogach, gdzie jedyne co masz to tekst. Ja swój blog ostatnio "oczyszczałem" by zobaczyć jak bardzo mogę zejść z TTI. Wg Google PageInsights nie jest źle (99 pkt na mobilkach i 100 pkt na desktopach).
  • Odpowiedz