Wpis z mikrobloga

@Mateusz-Olssen: osobiście uważam, że aborcja nie powinna być traktowana jak środek antykoncepcyjny, a do tego sprowadza ją postulat aborcji na żądanie. Być może w przypadku wprowadzenia sensownego systemu edukacji seksualnej zmieniłbym zdanie.
  • Odpowiedz
@gumamp: jeśli przez ciśnięcie po tobie uważasz zwrócenie uwagi na to, że wypisujesz brednie, to nawet nie muszę próbować( ͡° ͜ʖ ͡°)

: A w zasadzie dlaczego by miała nie być na żądanie?

Nie widzę powodu dla którego miałaby nie być na żądanie, ale widzę taki dla którego nie powinna być na żądanie w Polsce: nie mamy systemu edukacji seksualnej, który umożliwiłby zapobieżenie zrobienia z aborcji na
  • Odpowiedz
@MEKORRO: sugerujesz mi, że nie myślę, więc jak według ciebie mam to odebrać?
Ja uważam, że aborcja na żądanie to próba zrzucenia z siebie odpowiedzialności i wątpliwej jakości edukacja seksualna nie ma tu nic do rzeczy. Chcesz mi powiedzieć, że ludzie nie mają świadomości, że uprawiając seks można zajść w ciążę?
  • Odpowiedz
@gumamp: chcę powiedzieć, że w Polsce świadomość na temat antykoncepcji, cyklu miesięcznego, mechanizmu zachodzenia w ciążę, odpowiedzialności za siebie, partnera i dziecko są niskie i jest to potwierdzone badaniami. Jeśli ktoś chce rozmawiać o wprowadzeniu aborcji na żądanie, to najpierw musi mieć z kim, a u nas nie ma za bardzo z kim o tym mówić, bo ludzie mają podobny sposób myślenia jak ty. Nie bo nie i tyle. Ja jestem
  • Odpowiedz
@gumamp: I uważasz, że twoje poglądy powinny być normą prawną dla wszystkich? Zadałeś sobie pytanie, dlaczego akurat twoje poglądy miałyby być taką normą?
  • Odpowiedz
@MEKORRO: no z taką retoryką nie mam szans ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiem skąd ci się uroiło to stwierdzenie. Ja również mogę napisać, że chcesz dać prawo kobietom by ruchaly się na potęgę, a potem mogły sobie abortowac do woli chociaż nic takiego z twojej wypowiedzi nie wynika. Proszę więc byś nie wciskał kitu.
  • Odpowiedz
@noitakto: jestem za ochroną rozpoczynającego się życia jeśli zycie matki nie jest zagrożone. Również nie chciałbym urodzić się niepelnosprawny więc jestem w stanie zaakceptować ten argument, ale zrzut ekranu pokazuje, że te osoby chcą aborcji bo tak jest im wygodnie.
  • Odpowiedz
@gumamp: kobiety, jak i mężczyźni, mogą się ruchać na potęgę, z kim chcą, ile chcą i kiedy chcą, a wynika to z tego że jest coś takiego jak wolność osobista i ten stan rzeczy nie ma nic wspólnego z aborcją. Twoje spojrzenie na ten temat jest właśnie świadectwem niskiej świadomości o antykoncepcji, naturalnie, ponieważ mamy taką edukację seksualną, jaką mamy, osoby które popierają aborcję na żądanie, również mają w większości wypaczone
  • Odpowiedz