Wpis z mikrobloga

Mirku Elektryku proszę pomusz - mam w ścianie takie bezpieczniki. Czy to to uciągnie mi indukcję 7.4kW czy raczej musze pruć instalację i ciągnąć dodatkowy kabel. Nie wiem jeszcze jaką mam moc przyłączeniową bo spółdzielnia milczy ale może te bezpieczniki są w stanie coś podpowiedzieć komuś kto się na tym zna

#budujzwykopem #remontujzwykopem #elektryka #elektrotechnika
Thunderball - Mirku Elektryku proszę pomusz - mam w ścianie takie bezpieczniki. Czy t...

źródło: comment_1609108623NFvdhkO4SUNZeg0DQBLVVl.jpg

Pobierz
  • 36
@Analityk: kupiłem dopiero mieszkanie, nie wiem co i kto tam robił. Bede to dopiero ryć na wiosne to się dowiem

@Xaveri: dlaczego fuszerka? moge to poprawić bo będe burzyć rwać do gołego betonu.

@oggy1989: miedziana. wyrwałem jedno gniazdko. ok 2 - 2.5mm2. blok z 1985 roku.

@raFFcio: niestety, czekam na dokumentację. ale mi sie nudzi i planuje z żoną czy nie da sie wywalić gazu. dlatego pytam majac
@Thunderball: Mhm... czyli w lokalu jest miedź ale na klatce pewnie jest aluminium. Niby ludzie mają w blokach indukcje i jakoś im te indukcje działają więc pewnie da radę, ważne żeby dodatkowo zbytnio tej linii na której będzie indukcja nie obciążać :)
@Thunderball: szanowny Mirku i szanowni Mirkowie powyżej, indukcje obecnie w większości są na 2 fazach a nie 3, co i tak wymusza montaż fragmentu instalacji 3-fazowej :) wówczas trzecią fazę można wykorzystać do podłączenia np. piekarnika lub okapu :) natomiast jeżeli masz 1 fazową instalację w mieszkaniu to z wielkim prawdopodobieństwem nie masz szans na przebudowanie instalacji bo w starych blokach każdy pion był zasilany 1 fazą ;) rzadko spotykane są