Wpis z mikrobloga

Gram sobie w #gothic i z przykrością stwierdzam, że ta gra jest banalnie łatwa :D
Przechodzę ją wprawdzie jakiś dwudziesty raz, ale ostatnio grałem pewnie rok lub dwa lata temu. Nie trzeba nawet myśleć o budowaniu postaci, bo możesz być wszystkim na raz. W Świątyni Śniącego znalazłem jedną skrytkę z eliksirami podnoszącymi staty. Nie jestem magiem, a i tak mam 60 many, tylko 10 się nauczyłem u Cronosa. Jutro pewnie skończę tę grę i przechodzę do Gothic II Noc Kruka.
  • 16
@Wedarn grałem już w Returning i Returning 2.0. Za trudne :D fajne są rozszerzenia fabuły takie jak gildia zabójców, gildia kupców, opiekunowie, no ale nie będę się zarzynał, bo nie mam aż tyle wolnego czasu.
@grzes1290: może dlatego gra jest łatwa bo grasz w nią 20 raz? Nie wiem czego oczekujesz, znasz pewnie położenie wszystkich itemków, wiesz jak walczy każdy mob i npc, a przez to że system walki w gothicu jest jaki jest to to wystarczy, aby przejść go nawet lagą z 10 siły. I nie, nie oznacza to że jest za łatwa, po prostu poziom trudności nie był stworzony z myślą o osobach które
@Tzui bardziej mi chodziło o to, że nie trzeba planować rozwoju postaci, bo zawsze można się nauczyć wszystkiego. Każdy może być jednocześnie mistrzem 2h, łucznikiem i magiem.
@grzes1290: tu się zgodzę, system rozwoju gdzie kończysz jako mistrz wszystkiego jest zwalony, ale to imo nie oznacza że gra jest zbyt prosta, po prostu twórcy skopali w G1 wykonanie broni (miecze dwuręczne są lepsze od jednoręcznych, a kusze od łuków), a tak na dobrą sprawę niczym się od siebie nie różnią, tylko wyglądem i statami. Przez to gdy grasz za 1 razem było ok, ale potem już ogarniasz że nie