Wpis z mikrobloga

Czy xbox series X bez game pass ma sens?
Chcialem kupix ps5 jak bedzie normalnie dostepne, ale czytam ze to troche szmelc jest, aktualnie opis odnośnikaogrywam xbox360 i nie wiem co sie zmienilo, a jak czytam recenzje to glownie argument "game pass" sie przewija, w zaden tytul nie zagram bo nie mam czasu, tylko fifa, wiesiek, jakas sciganka, w dodatku kobieta mnie cisnie na ps5 bo god of war, nie patrze na grafike mam to gdzies, czy ktokolwiek moze zapodac jakis sensowny argument dlaczego warto kupic xbox series x zamiast ps5 nie uwzgledniajac w ogole game pass (nie mam czasu), i roznicy 2 teraflops? Bede gral 10godzin tygpdniowo maks.
#xbox
#ps5#niedzielnygracz
  • 24
  • Odpowiedz
@1marcin60: Game pass możesz kupić jak jest są tam gry które chciałbyś ograć bo wtedy to się lepiej opłaca.
Na ps masz jakieś exy po czasie, ale nie ma tego dużo.
Zanim wyjdą dobre exy to ps stanieje, teraz nie widzę żeby brać w dodatku zwykłej wersji a nie jakiejś ulepszonej slimki czy coś.
  • Odpowiedz
@skuld:
Ale mi chodzi o np. F1 zadne exy typu horizon. Chce nowa konsole, i po prostu chce sie dowiedziec ktora lepsza, bez gadek ooo tu masz game pass, o tu masz exy od ps, to mnie nie interesuje. I tez bez gadek, oo tu masz mocniejszy xbox 2 teraflopsy wiecej, mam to po prostu gdzies. Chce pograc 7 lat na konsoli, 10h w tygodniu w 4 gry
  • Odpowiedz
  • 5
@1marcin60 skoro nie obchodzi Cię Gamepass, exy, moc to obojętnie która wybierzesz będziesz zadowolony. Pamiętaj to są nowe sprzęty z gwarancją, masz przynajmniej 2 lata spokojnego grania
  • Odpowiedz
@skuld:

Ale czy ps nie ma 12 miesiecy gwarancji (ciezko to znalezc) ? Chce kilka lat spokojnego grania. A wy ogarniacie mam wrazenie co i gdzie sie psuje, jw mqm subiektywne wrazenie ze ps jest bardziej awaryjny, ale moze wlasnie xbox? Sam tego nie rozgryze
  • Odpowiedz
@1marcin60: co do awaryjności to na razie nie wiele wiadomo, bo za krótko obie konsole są na rynku. Wydaje mi się, że cokolwiek wybierzesz to będziesz zadowolony.
  • Odpowiedz
@1marcin60: KAZDY sprzet kupowany w Europejskim sklepie ma 24 miesieczna 'gwarancje' - pierwsze dwanascie miesiecy to gwarancja, a pozostale 12 miesiecy to niezgodnosc towaru z umowa. Niezaleznie wiec co, gdzie i jak kupisz, masz 24 miesiecy spokoju (chyba, ze kupisz przedluzona gwarancje, ale o tym nie gadamy.
  • Odpowiedz
@Mizebo:
Z takiego zalozenia wychodzilem, ale czytam o tych padajacych triggerach, o czarnym nalocie na boku ps5 a jak sie normalnie napisze o wyborze to sa wpisy "bierz xbox ma game pass" A dla mnie to nie ma znaczenia bo nie zagram w te gry, i sie napalilem na ps5 ale sie waham, ale dziekuje za te wpisy.
  • Odpowiedz
@1marcin60: czarny nalot byl bodajze z jedna sztuka, a pozniej okazalo sie, ze koles mial ultradzwiekowy nawilzacz tuz obok czy cos podobnego ¯\_(ツ)_/¯

Zreszta, to kompletnie NOWY sprzet, dopiero za rok/dwa sie okaze czy ktoras z konsol nie jest jakos mega awaryjna
  • Odpowiedz
@1marcin60: odpowiedz sobie raczej na pytanie czym te konsole się różnią dla Twojego użytkowania. A różnią się padem i menu (systemem). Więc bralbym taka której pad Ci lepiej w ręce leży ;) reszta nie zrobi Ci różnicy
  • Odpowiedz
@1marcin60 ta gwarancja a renkojmia to jak niebo a ziemia niestety plasyatation daje 12 miesięcy gwarancji i to jest spoko okres w którym można czuć się bezpiecznie ale to drugie 12 miesięcy (czyli renkojmia sklepu) to jest bardzo dyskusyjny temat bo po 12 miesiącach to użytkownik musi udowodnić, że wada istniała od początku lub wynika z winy producenta z doświadczenia wiem, że bez rzeczoznawcy i innych cyrków to ciężko się na nią
  • Odpowiedz
@Vendetta0511:
Pojecia nie mam ktorej konsoli pad lezy w rece lepiej, i ktorej system jest bardziej przejrzysty, poniekad stad to pytanie. Nigdy nie mialem stycznosci ani z ps4 ani x box one, pojecia nie mam o co tam chodzi.
Wiem tylko ze jest jakis game pass ktory jest dla mnie bezuzyteczny, i exy sony bez ktorych moge sie obyc.
  • Odpowiedz
@1marcin60: Mam obie konsole i pod względem sprzętu mniej problemów sprawia mi XSX. System jest mniej przejrzysty na XSX, ale bardziej dopracowany. Jeżeli chodzi o gry, a raczej co będzie... to wygrywa PS5.
  • Odpowiedz
@Mizebo: W singlu fajna nowość, ale w tytułach online mi osobiście przeszkadzało. Powinno zostac ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na pewno nie jest to ficzer, który ma decydować o wyborze platformy do grania.
  • Odpowiedz