Wpis z mikrobloga

Mirko pomocy!

Ryzen 9 (5900x) grzeje się do około 70*c na idle. CPU cooler pracuje na dość wysokich RPM'ach cały czas przy obciążeniu pt przeglądarka i outlook. Gdzie szukać przyczyny czegoś takiego?

CPU jest na defaultowych wartościach bez OC
Płyta główna Gigabyte Vision D B550
Chłodzenie procka beQuiet Dark Rock 4 135mm
Obudowa NZXT 3x wloty powietrza na przodzie, 2 wyciągi na gorze 140mm i jeden z tylu 120mm

Co ciekawe obudowa radzi sobie lepiej jak jest otwarta niż zamknięta.

Macie jakieś pomysły?

Na screenie temperatury procka na idle.

#pytanie #kiciochpyta #pcmasterrace #pomocy #ryzen #5900x
eLL_Koza - Mirko pomocy!

Ryzen 9 (5900x) grzeje się do około 70*c na idle. CPU coo...

źródło: comment_1609088835rfJn9oIeWhrPpGrcbqA7gB.jpg

Pobierz
  • 60
@patrolez: Co to znaczy źle założone chłodzenie? Pasta jest, CPU Fan jest wpięty w pina CPU Fan. Jedyne co mogę obstawiać do ciut za duzo pasty, ale tez nie jestem przekonana bo nic nie wypłynęło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eLL_Koza: win aktualny bo gdzieś mi się w oczy rzucił artykuł że jakiś problem właśnie z temperaturą jest ale nie mogę teraz znaleźć na telefonie.
@eLL_Koza: Jaka pasta? To jest tylko jednowentylatorowy Dark Rock? Jesli tak to trochę kiepściutko, ale w żadnym wypadku nie powinno być temperatur 70 stopni. Jeżeli masz dobrą pastę (Noctua lub Kryonaut), dobrze zamontowane chłodzenie, to hmm - nie masz czasem włączonego launchera Epic Game Store? Pojawiają sięartykuły w necie że potrafią one mocno rozgrzać Ryzeny najnowsze.

Aczkolwiek faktem jest również, że co poniektórzy użytkownicy na reddicie zgłaszają mimo dobrych setpuów wysokie