Wpis z mikrobloga

Nasza choinka i logotyp promocyjny Tomaszowa. Z dzieisjeszego porannego spaceru. Wybrałem się mimo, że nie spałem w nocy.

Nasza – w sensie, że mieszkam tu, emocjonalnie się utożsamiam, ale z władzami nie mam nic wspólnego, choć tym akurat kibicuje.

Można się czepiać tego i owego – jak zawsze. Dlaczego nie zielona a z prętów, dlaczego w tym miejscu a nie na środku placu, dlaczego nie świeci skoro dzień wolny od pracy itp itd. Znamy te jęczenia już na pamięć.

Faktem jednak jest, że 60-tysięczne Miasteczko chyba pierwszy raz od PRLu dba o takie rzeczy jak właśnie jakaś identyfikacja wizualna, dopiero teraz Miasteczko uzyskało hejnał, własny(!) nie żadny kopiuj wklej. Własny, skomponowany przez zdolniejszego lokalsa.

Akcentuje się jakąś lokalną tożsamość (chociaż w ramach polskości – mniejszości jest tu od wojny stosunkowo mało, poza tym nawet po kilkunastu latach pomiędzy III rozbiorem a kongresem wiedeńskim była kongresowe Królestwo Polskie, chociaż mało co a by nas wycieli :)) To jednak nie :)) ), a nie chaotycznie małupuje najczęściej nieudane pstrokate wzroce z Łodzi czy nawet Warszawy.

Tak, tutaj żyjemy, tutaj mamy swój mały świat i nie widzę powodu by się tego wstydzić. A kompleksy wmawiano nam w Tomaszowie przez bite 25 lat. Ćwierć wieku... Mój Boże, aż nie chce się do tego pamiecią wracać.

#tomaszowmazowiecki #beproud #kongresowka #wykop #polska
E.....0 - Nasza choinka i logotyp promocyjny Tomaszowa. Z dzieisjeszego porannego spa...

źródło: comment_1609064535ic8ZN90JQeGURAw0X9XeWJ.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Jest o wiele lepiej niz było, ale #!$%@? mogliby odwalic lepszą, stać Szatanów na to, serio. Zrobiliśmy super bulwary, przystań, wyremontowano chodniki na Św. Antoniego, bo szło się zabić, masa dobrych rzeczy sie przytrafiła. A choinka paskudna jak psia d*pa () Nigdy nie zrozumiem zachwytów nad tą ruiną z lat 90-tych, choc faktycznie Plac Kościuszki z drzewami i fontannami był fajniutki - tylko co z tego jak zdezelowany.
  • Odpowiedz
@AperolSpritz: pewnie nie, ale nie zostawią takiego gołego parku. Gdy rozbierali starą, to była mowa o zbudowaniu w tym miejscu czegoś nowego. Czytałem o tym na kilku portalach, więc to był komunikat władz przesłany mediom.
  • Odpowiedz