Wpis z mikrobloga

W kwestii aborcji słów kilka niepotrzebnych.

Organizm, świeżo po utworzeniu się zygoty, jest uzależniony od matki. Ale nikt nie ma obowiązku narażania swojego zdrowia nawet w trywialny sposób dla innych. Może tego oczekujemy, ale nie istnieją, poza kobietami w ciąży takie przymusy. Nie robimy przymusowych przeszczepów nerek, ani nie pobieramy krwi ani szpiku bez zgody. Można z tym dyskutować, sugerować że życie jest warte poświęcenia, i nikt nie powinien móc cenić swojej wygody ponad życie innych, ale stawianie kobiet jako pierwsze w tej lini przymusowego altruizmu jest po prostu nieuzasadnione.

Jest więcej problemów z prawdziwymi Ludźmi, którzy mają rozwinięte mózgi, którzy mają rodziny i są elementami społeczeństwa. Początkowo płód nie posiada nawet prymitywnie rozwiniętego systemu nerwowego, i dopiero od 5 tygodnia można mówić o jego zalążkach, a do 18 nie ma w ogóle funkcji wyższych, więc dbanie o parę komórek bez czucia, myśli bardziej niż 30 letniego chłopaka z białaczką, jest nie tyle śmieszne, pełne hipokryzji, co po prostu okrutne.
#neuropa #filozofia #protest #aborcja #takaprawda #4konserwy
s.....t - W kwestii aborcji słów kilka niepotrzebnych.

Organizm, świeżo po utworze...

źródło: comment_1608987000SOl92PhBHAAoeMgG30eizl.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
W kwestii aborcji słów kilka niepotrzebnych.


@screenshot: już leci drugi miesiąc jak PiS tego nie opublikował, a więc tego nie opublikuje pewnie nigdy, jednak gdy będzie mu to potrzebne to wyjmie temat na światło dzienne( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
zależny od matki

@Kaczypawlak: Nie, dziecko nie jest "zależne" od matki. Nie zmienia to faktu, że wymaga odpowiednich warunków, w tym opiekuna. Nawet śmierć matki nie zmienia tego faktu wobec możliwości opieki przez inne osoby.
  • Odpowiedz
Nie robimy przymusowych przeszczepów nerek, ani nie pobieramy krwi ani szpiku bez zgody.

altruizmu

Piotr Ikonowicz


@Gaku745: @screenshot: Nie żebym byl za zakazem aborcji ale lewica powinna uważać z tym argumentum ad altruizmum bo duża część lewicy, i nie tylko lewicy xd, na przykład wyżej wymieniony Ikonowicz, wymaga altruizmu od właścicieli mieszkań.

Bez sztuczek obecnie trudno wyeksmitować jakąś zygotę z mieszkania jeśli ta zygota nie chcę się wynieść(
  • Odpowiedz
Nie, dziecko nie jest "zależne" od matki. Nie zmienia to faktu, że wymaga odpowiednich warunków, w tym opiekuna. Nawet śmierć matki nie zmienia tego faktu wobec możliwości opieki przez inne osoby.


@biliard: jednak ma mniejsze szansę na przeżycie¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak: ale o czym ty mówisz wgl, przecież sytuacja nieporównywalna. Nie chcesz już narodzonego dziecka, godzinę po porodzie podpisujesz papiery i idziesz do domu bez niego, a dziecko przeżyje bo jest biologiczna możliwość żeby ktoś inny się nim zajął.
Nie chcesz być w ciąży? Koniec dla płodu bo nie ma możliwości żeby się nim zajął ktokolwiek inny
  • Odpowiedz
@screenshot: oczywiście rigcz, od dawna to powtarzam. Nawet jeśli uznam płód za człowieka (acz nie uznaję) i życie za warte przeżycia (też nie) to kim ja jestem żeby zmuszać jednego człowieka do dawania swojego ciała do niszczenia i żerowania?
Problem z nerkami i krwią jest taki że pewnie dotyczył by każdego. Aborcji łatwiej zakazać bo ten zakaz naraża tylko kobiety
  • Odpowiedz
Nie chcesz już narodzonego dziecka, godzinę po porodzie podpisujesz papiery i idziesz do domu bez niego, a dziecko przeżyje bo jest biologiczna możliwość żeby ktoś inny się nim zajął.


@Faraluch: albo zostawiasz w oknie życia¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Problem z nerkami i krwią jest taki że pewnie dotyczył by każdego. Aborcji łatwiej zakazać bo ten zakaz naraża tylko kobiety


@Faraluch: obecnie zakazać aborcji, gdzie aż Godek, bo PiS drugi miesiąc nie publikuje wyroku TK( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
przecież aborcja już jest zakazana poza pewnymi wyjątkami.


@Faraluch: Gwałt, eugeniczna i zagrożenie życia matki, TK wydał wyrok o eugenicznej tylko¯\(ツ)_/¯ a PiS dalej tego nie opublikował xD

Fajnie, albo topisz pięciolatka
  • Odpowiedz
jaki chochoł, aborcja w Polsce jest zakazana, ten śmieszny "kompromis" nie ma nic wspólnego z prawem do aborcji


@Faraluch: jakby była zakazana to by była całkowicie a nie jest¯\(ツ)_/¯ kolejny populistyczny chochoł i tak z pisowcami się bawicie a kraj leży¯\(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Gaku745:

Nie wiem, mnie jeszcze nikt nie zgasił. A już na pewno nie ktoś taki jak ty.


To akurat nie jest powód do dumy. Jeśli jeszcze nigdy nikt Ci nie udowodnił Ci pomyłki, nie oznacza, że zawsze miałaś racje, bo to jest praktycznie niemożliwe. Ponieważ każdy się myli. Takie zachowanie najprawdopodobniej pokazuje, że jesteś fanatyczką, która nie potrafi zmienić zdania w przypadku wymiany argumentów. Bo tak jak pisałem wcześniej, nie
  • Odpowiedz
@screenshot: ruch lgbt to jest ideologia. nie kazda osoba homoseksualna, trans itd. identyfikuje sie z ruchem lgbt.
wsrod zwolennikow/aktywistow lgbt sa tez osoby heteroseksualne.
  • Odpowiedz
To akurat nie jest powód do dumy. Jeśli jeszcze nigdy nikt Ci nie udowodnił Ci pomyłki, nie oznacza, że zawsze miałaś racje, bo to jest praktycznie niemożliwe. Ponieważ każdy się myli. Takie zachowanie najprawdopodobniej pokazuje, że jesteś fanatyczką, która nie potrafi zmienić zdania w przypadku wymiany argumentów. Bo tak jak pisałem wcześniej, nie ma żadnych szans, że zawsze miałaś racje.

@Point6: XDDDDD akurat gaku ma zawsze racje i to jest
  • Odpowiedz