Wpis z mikrobloga

Jest sprawa. Po każdym, powtarzam każdym kąpaniu mam #!$%@? swędzenie skóry na całych ramionach, na nogach. Próbowałem już wszelkiego rodzaju eksperymenty ze zmianą mydeł, szamponów i innych takich. #!$%@? dało, nadal co kąpanie to przez 20' mam #!$%@? swędzenio-pieczenie co doprowadza do szału. W internecie wyczytałem że pomóc może intensywne nawilżenie skóry. Może ktoś coś polecić- i jakieś rady czy faktycznie kwestia wysuszania skóry? Możecie doradzić jakieś nawilżanie po kąpieli?

#medycyna #zdrowie
  • 21
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: moze to byc wysuszenie skóry jak najbardziej. Kup sobie kosmetykido mycia hipoalergiczne lub po prostu dla dzieci. Zaraz po kąpieli spróbuj się wysmarować żelem aloesowym, nie mam pewności czy to pomoże, ale warto spróbować:)
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: spróbuj z cetaphilem, chyba to był balsam do twarzy i ciała, ale ostrzegam że około pięciu dyszek w aptece kosztuje. Na pewno nie uczuli. Smaruj oliwką, ale niekoniecznie taką pierwszą lepszą dla dzieci, bo to sama chemia często, więc trzeba czytać składy, możesz nawet z oliwą z oliwek spróbować. Możesz mieć AZS jeżeli to nie wina zbyt mocnych detergentów w kosmetykach którymi się myjesz. Czy podczas stresowych sytuacji problemy ze
  • Odpowiedz
@welin: o to cenna uwaga! ja używałam go często na poparzoną skórę po opalaniu,ale w sumie zawsze z jakimś balsamem, zupełnie nieświadomie xD
  • Odpowiedz
@Nixe: no ja właśnie na twarz i mnie wysuszało jeszcze mocniej, a wtedy ktoś mi powiedział, czy tam wyczytałam, że to działa tak jak serum i wiąże wodę, która szybko odparowuje jeśli się tego żelu nie przyklepie czymś tłustym, dzięki czemu dopiero to nawilżenie ma prawo zadziałać jak należy.
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: Pijąc dużo wypłukujesz mikroelementy, do butelki z wodą wsyp szczyptę soli himalajskiej lub kłodawskiej co powoduje zatrzymanie wody w organizmie. A do nawilżania skóry polecam żel aloesowy lub X-Treme Men Eveline Cosmetics w Hebe polecam( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: Miałam podobnie, w zasadzie do tej pory się zdarzy, ale nie jest już tak uciążliwe. Zawsze po kąpieli smaruję się balsamem, ale nie sprawdzają mi się wcale żadne emolienty dla skóry atopowej i inne wynalazki, tylko wygładzające mleczko do ciała z masłem shea. Za cholerę nie wiem, czemu akurat ten działa, ale zawsze do niego wracam po eksprymentach.

Plus, zwłaszcza w okresie zimowym, stosuję olejki do mycia ciała zamiast żeli/mydeł.
  • Odpowiedz