Wpis z mikrobloga

@zonbat kto miał doczynienia z opresyjnym aparatem państwowym w tym kraju wybije sobie taki pomysł z głowy, potencjalne oszczędności na podatku trzeba będzie zainwestować w prawników, sprawy sądowe i dalej będzie ryzyko przegranej i zapłaty 75%
  • Odpowiedz
@zonbat: Znajdz sobie zaufana osobe z rodziny ktora mieszka w UK, sprzeda BTC i do 12k funtow jest 0% tax. Alternatywnie idz do bitomatu i zaplac pare procent prowizji za wyplate na gotowke bez weryfikacji
  • Odpowiedz
@jegertilbake: a gdy z mojego konta bankowego przelałem pieniądze na bimbay na którym kupiłem bitcoiny które wysłałem na mój portfel sprzętowy, czy nie ma wtedy jeśli wypłacę pieniądze w bitomacie - czy urząd skarbowy moze się do mnie jakoś przyczepić?
  • Odpowiedz
@plaisant: no dobra a jakby skarbówka zaczęła dociekać, gdzie się podziały te pieniądze? Nie wiem czy jest taka możliwosć teraz, ale jak za 2 lata zrobią takie prawo, albo dogadają sie z bimbayem - że będą mieli wgląd w konta? No i jeśli wyjdze ze bitcoiny przelałem na urządzenie to bedą dociekać co się z tym stało?
a co grozi za niezapłacenie podatku w ogóle?
  • Odpowiedz
@InPay: no tak, już sprawdziłem wychodzi na to że BlockFI najlepiej się opłaca przy użyciu PAXG.
A wiecie może bo pewnie legalnie się bardziej orientujecie, jak udowodnić urzedowi skarbowemu że pieniądze na koncie pochodzą z pożyczki?
  • Odpowiedz
Znajdz sobie zaufana osobe z rodziny ktora mieszka w UK, sprzeda BTC i do 12k funtow jest 0% tax. Alternatywnie idz do bitomatu i zaplac pare procent prowizji za wyplate na gotowke bez weryfikacji


@jegertilbake: nie można tak bo to musi być w 100% zgodne z prawem i te pieniądze mają być na koncie.
  • Odpowiedz
@jegertilbake: ale to też nie będzie zgodne z prawem.
Przecież żeby zrobić jak mówisz trzeba sprzedać krypto.
A od sprzedaży krypto masz 19% podatku. Więc jaki sens?
I co jeśli nie ma nikogo w rodzinie?
  • Odpowiedz
@zonbat: no spoko to tak rob, wyglada legit ale nie wiem czy US to samo pomysli bo tam jest duza losowosc. Ja wole nawet stracic ze 2 proc więcej niz oddac zjebom z rzadu w podatkach do r--------a.
  • Odpowiedz