Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakiego VPNa sobie kupić?
Dobra, dla tych wszystkich #!$%@?ńców wykopków którzy zadają głupie pytania typu "czemu piszesz to z anonimowych, beka mati nie xDDDD co za frajer", powiem od razu czemu piszę to z anonimowych - bo nie mam konta na wykopie. Więc szukam #vpn ale słyszałem takie opinie, że te najpopularniejsze reklamowane przez youtuberów typu surfshark czy nordvpn to #!$%@? na kółkach i ściema. Nie wiem w jaki sposób ściema, ale no tak gadają.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fe598bc4fbb67000ac1f481
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jakiego VPNa sobie kupić?
Dobra, d...

źródło: comment_1608886076avriwwO3toyuDVJWPIF26t.jpg

Pobierz
  • 17
@ponuryMnich: o fajny pomysł, nie znam pi-hole ale wyglada ciekawie.

moj odbiór VPNa jest taki: te duże komercyjne prawdopodobnie udostępniają gdzieś dane gdy proszone przez służyby, te małe z kolei, mogą być stawiane przez grupy hackerskie itd :) Nie wiem czy zgodziłbyś się z tym?
@ponuryMnich: to jeszcze mu powiedz, żeby za tego VPS nie płacił swoją własną kartą xd

Trzeba też pamiętać o fakcie, że posiadanie jednego adresu IP z którego korzysta się na wyłączność, też ma się słabo do anonimowości. Bo jak się zalogujesz z tego VPN na jakąkolwiek usługę typu FB/Gmail/Instagram/Netflix/Allegro, a potem będziesz robił jakieś niezbyt legalne cuda, to można powiedzieć pa-pa anonimowości

Za rok, dwa albo pięć wypłynie jakaś baza danych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: zależy do czego, jak do maskowania IP albo oglądania amerykańskiego netflixa, to Nord jest spoko, albo ostatnio zaczęli coś kręcić i poblokowali torrenty, mimo że nic nie ma na ten temat w regulaminie, a nawet mają specjalne serwery pod p2p. Cos tam zaczyna imho śmierdzieć i myślę żeby się od nich wynieść
PijanyMorderca: Nie sądziłem, że zaczniecie gadać o jakichś nielegalnych rzeczach. To faktycznie wymaga wiele bardziej skomplikowanych mechanizmów, a mi to jest niepotrzebne, więc nie polecajcie mi jakichś niszowych rozwiązań typu "postaw sobie sam vpna". Ja chcę to mieć tylko do Netfliksa i do maskowania IP, na przykład żeby założyć konta na różnych stronach, na których już miałem konto powiedzmy dwa lata temu, ale zapomniałem hasła i nie chcę teraz bana za