Wpis z mikrobloga

#pytanie #owoce #mandarynki #jedzenie Jak idziemy do obojętnie jakiego sklepu spożywczego i kupujemy mandarynki(pierwsze lepsze), to czasami trafiają nam się te bez pestek, a czasami z...
#ciekawostki


Ale do rzeczy. Pytania:
-Czy owoc lub drzewo wypuszczające mandarynki jako swoje owoce rośnie w naszym klimacie?
-Czy jest możliwość hodowli mandarynek w domu w standardowej doniczce bez konieczności posiadania
specjalistycznego sprzętu
-Czy te najpopularniejsze mandarynki, które dostaniemy w każdym sklepie można zasiać?
-Jeśli tak, to czy uprawa jest trudna, po jakim czasie owoce będą do zbioru
Nie wiem czy te popularne dyskontowe mandarynki z pestkami lub nasionami(mniejsza o szczegół) wypuszczą pęd, czy są totalnie jałowe?
Bo zastanawia mnie to, czy to nie jest po prostu jakaś odmiana, która jest nie wykiełkuje, a pestki są tylko efektem ubocznym, który od czasu do czasu na nieszczęśnika trafia...

SPOILER:
-Czy można wyhodować mandarynki z pestek, które czasami znajdujemy w środku nich
B.....4 - #pytanie #owoce #mandarynki #jedzenie Jak idziemy do obojętnie jakiego skle...

źródło: comment_1608869441ykMYsMcKA1eDAvzAl7HJRg.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@BartekJoint14: @pu100stan: @Autistic-Unicorn: kiedyś posadziłem takie pestki, na 10 posadzonych ze 2 czy 3 wyrosły. Mogą nie przetrwać zimy w naszym klimacie, więc lepiej schować je do budynku na zimę.

Nie pochwalę się ich zdjęciem, bo zdechły jak gdzieś wyjechałem i przez miesiąc nikt ich nie podlał xD
  • Odpowiedz
@BartekJoint14: @darvd29: potwierdzam, klementynki to te, które łatwo się obiera i mają mało pestek, mandarynki to te, które trudno się obiera i mają dużo pestek. z zewnątrz z grubsza wyglądają tak samo, więc jak ktoś nie zwróci uwagi, to pomyśli, że to to samo.
  • Odpowiedz
@BartekJoint14 kiedyś miałem dwie w doniczce jedna miała jakieś 50cm wysokości druga była dużo mniejsza ciągle była na parapecie w mieszkaniu ale pewnej zimy straciła wszystkie liście i uschła. Miałem ją chyba 4 lata i przez ten czas nie zakwitła ani razu.
  • Odpowiedz
@kaeres: Ziemia zebrana z dworu czy kupiona w ogrodnicznym? Wyparzana? Niedawno zasadzilem tulipany w doniczce, ale szybko zgnily pomimo podzirawienia doniczki. (chyba z przelania)To dzialo sie w lecie. Moze teraz bedzie lepiej
@Raczejtak: ok

  • Odpowiedz