Wpis z mikrobloga

@Bellie: ciepło i energia elektryczna. Tak zwana kogeneracja.
Uzyskujesz dwa rodzaje mocy właśnie cieplną i elektryczną. Zaletą jest skalowalność mocy czyli nadążność za zapotrzebowaniem na moc.
Ze względu na to, że odpadem jest H2O to nie ma problemu z odpadem i można to umieszczać w dowolnym miejscu na powietrzu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Bellie: zbyt prędko nikt tego nie wprowadzi na szerszą skalę. Wodór koroduje rurociągi, łopatki w turbinach generatorów i ściany zbiorników, więc jak ma być opłacalny ekonomicznie? Obecne deklaracje operatorów sieci przesyłowych na zachodzie mówią o gotowości ich rurociągu do przesyłu mieszanki z 5% wodoru.
@Martwiak: dziemkujem. Czytam o Niemcach, którzy już planują na przyszłość skąd go pozyskiwać i podpisują umowy z różnymi krajami. A ja bidna P0lka pierwsze słyszę, że to jest do pozyskiwania energii w sumie ekologicznej :D


@Bellie: P0lki powinny więcej czytać, mamy np. pełnomocnika rządu ds. gospodarki wodorowej i wreszcie w przyszłym roku (miało być do końca października 2020) poznamy "narodową" strategię wodorową
@neo_1995: Nie musisz mi tego tłumaczyć. Oczywiście, że wodór spala się wybuchowo. Ale metan w odpowiednich stężeniach też. Wycieki ani tego, ani tego gazu nie należą do bezpiecznych. Wybuch jednego gazu i drugiego może zainicjować byle iskra. A chyba większość z nas ma doprowadzone rury z metanem do mieszkań. Wodoru używa się powszechnie i w laboratoriach i w przemyśle i nawet do nawet do napędzania ciężarówek i na szczęście przy zachowaniu
Pobierz gleorn - @neo_1995: Nie musisz mi tego tłumaczyć. Oczywiście, że wodór spala się wybu...
źródło: comment_1608754695YtsIIIQNOnc6rrYStYmhp5.jpg
pełnomocnika rządu ds. gospodarki wodorowej


@roqitt: dzięki, tak czytam o tym kolesiu i no kurde, jest managerem, ale czy zna się na tym to mam kurde wątpliwości. Jego wykształcenie:

Ukończył administrację na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Odbył także studia menadżerskie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. We wrocławskiej WSB uzyskał również dyplom Executive MBA.
Nie musisz mi tego tłumaczyć


@gleorn : Zawsze dobrze wyjaśnić, szczególnie w necie, dla postronnych czytelników :)

ma doprowadzone rury z metanem do mieszkań


Wciąż są to rury, a nie węże (chociaż te już też się zdarzają). Tak czy inaczej promień atomowy dla metanu jest znacznie większy :)

Wodoru używa się powszechnie i w laboratoriach i w przemyśle i nawet do nawet do napędzania ciężarówek i na szczęście przy zachowaniu zdrowego rozsądku
@roqitt: dzięki, tak czytam o tym kolesiu i no kurde, jest managerem, ale czy zna się na tym to mam kurde wątpliwości. Jego wykształcenie:


@Bellie: to pewnie raczej rola koordynacyjna, bo każdy sobie coś tam dłubał z wodorem, Sasin, Kurtyka i inni. W sumie taki jest governance słynnego niemieckiego "Energiewende" - które tak w skrócie to niezbyt działa
@Bellie: wodór noe jest potrzebny i niekoniecznie jest ekologiczny. Można to właściwie tylko prpdukowac, wiec potrzeba do tego energii. Nie odzyskasz 100% włożonej energii. Do tego jest jeszcze dużo problemów technicznych jak choćby składowanie i sprężenie.