Wpis z mikrobloga

Nie ma to jak wysłać różową do sklepu... Tatko prosił żebym mu kupiła #kondensator. Tak, wiem co to, wow. Wiem nawet że są różne rodzaje. Dostałam sztukę na wzór, czy musi być taki sam rodzaj kondensatora? Jeśli tak to jaki to? #pytaniedoekspertta #elektronika co do parametrów to znam zasady bo pracowałam w serwisie kiedyś tylko nie wiem jak to jest z rodzajem technologii
Pobierz Plotkova99 - Nie ma to jak wysłać różową do sklepu... Tatko prosił żebym mu kupiła #k...
źródło: comment_1608732992TB59Oy97rPO1nebGY1BdSe.jpg
  • 20
@Plotkova99: zależy od czego to jest, ale foliowy to najpopularniejszy rodzaj kondensatora o takiej pojemności. Jeśli akurat nie mają, to ew. może być ceramiczny, ale w pewnych szczególnych warunkach taki kondensator może być gorszy. Na 99% jednak nic się nie stanie, kup po prostu to co mają, byle parametry się zgadzały.
@Plotkova99: przeciwzakłóceniowy znaczy. To nawet nie musisz szukać sklepu z częściami elektronicznymi, idź do najbliższego sklepu z elektryką, nawet takiego co żarówki i kinkiety/żyrandole sprzedaje i poproś o "kondensator zapobiegający miganiu żarówek LED". Na pojemność nie zwracaj uwagi, na 100% się nada.

to jest kondensator papierowy,


@Analityk: fakt, nie przyjrzałem się zdjęciu, ten tutaj to papierowy dziadek, ale OPce niczego to nie zmienia. Moim zdaniem nie ma sensu szukać identycznego
Pobierz Jarek_P - @Plotkova99: przeciwzakłóceniowy znaczy. To nawet nie musisz szukać sklepu ...
źródło: comment_1608742038rzCEbgHUCnZmUwx2GwscGo.jpg
@Plotkova99: wywala bezpiecznik bez niego, czy z tym starym? Jeśli ze starym - sprawa jest prosta, kondensator ma przebicie. Jeśli bez niego - nie wiem, czy nie oznacza to innego uszkodzenia. Niemniej, pamiętajmy, że oceniam to na podstawie tego, co mi szklana kula podpowiada, nawet nie wiem, do czego kondensator był w tej maszynie podłączony :)
(ale jakoś nie wydaje mi się, by w starej maszynie do szycia była zaawansowana elektronika)
@Jarek_P: @Plotkova99: Kondensatory polietylenowe, polipropylenowe i polistyrenowe wykazują zmniejszenie sie dopuszczalnego napiecia rms na zapiskach ze wzrostem częstotliwości.
W zasadzie wszystkie rodzaje są dostępne jako x1 i x2 w tej samej cenie więc użyłbym Identycznych.
@Jarek_P: Pierwsze podłączenie sprzętu po 30 latach i kondensator eksplodował, zadymiło. Podłączyliśmy bez kondensatora i bez niego wywala bezpiecznik....

@Analityk: Nie znam roli tego kondensatora ani rodzaju. I dziwi mnie że tak mała pojemność została zastosowana.

@Jarek_P: Taki był oryginalnie, to sprzęt który ma jakieś 60-70 lat.

@Analityk: To zabytek który stał długo nieużywany, tatko próbuje to odrestaurować.