Wpis z mikrobloga

@1qazxc1 kurcze śledzę Twój wątek, ale odpowiedzi brak. Z tego co patrzyłem to rodzaj przyłączy ten sam, ta sama moc, więc pozostaje uwierzyć producentowi że 800tka obraca się szybciej ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hopsen: Pisałem do jednego sklepu oferującego te pompy i odpisali że MK-800 jest bardziej wydajna. Ale nie wiem na jakiej podstawie tak stwierdzili, chyba tylko na podstawie opisu i danych technicznych.
Mam MK-650 i chciałbym ją zmienić na MK-800 ale nie wiem czy to się opłaca, bo jeśli wydajność ma być niezauważalnie większą, istniejącą tylko na papierze to nie warto.
Mam duży kubeł samoróbkę i MK-650 szybko traci wydajność.
@Hopsen: Mam dwa kubły spięte szeregowo, jeden z rury kanalizacyjnej 160mm średnicy o wysokości 300mm i drugi z rury 110mm wysoki na 300mm. Razem jest ponad 8 litrów pojemności, warstwowo w workach ulożone są wata, ceramika, zeolit, jakieś biokulki, węgiel aktywny, gąbka.
Ogólnie nie ma za dużego przepływy wody, a po miesiącu od lekkiego przeczyszczenia filtra wydajność spada jeszcze bardziej.
@1qazxc1 Yhm. Jak ja miałem watę w filtrze kubełkowym to po kilku dniach faktycznie ledwo coś przepływało. Zrezygnowałem z tego rozwiązania i dałem dodatkowy filtr wewnętrzny z gęstą gąbka i jest ideolo. Może warto rozważyć? :)
@Hopsen: Nie po to używam filtra zewnętrznego, żeby mieć dodatkowo w akwarium filtr wewnętrzny :)
Kupię prawdopodobnie jakąś bardziej wydajną pompę i pomyślę nad innym rozłożeniem mediów filtracyjnych, tak aby wata i gąbki były w tym mniejszym prefiltrze, który będzie teraz częściej czyszczony.