Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zmudeg: ale tu trzeba będzie 6 kostek typu 2x, bo trzeba będzie zrobić wstawkę. OP napisał, że się nie zna na elektryce :) jeśli przewód nie będzie pod obciążeniem typu kuchenka czy czajnik, to można lutować + termokurczka
W sumie nie napisałem, ten kabel znajduję się w łazience i jak go przewierciłem, to tylko lampa się wyłączyła. Prawdopodobnie to kabel od lampy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KalaFFior: zdecydowanie lepiej jak zielony Bosch, a czasami nawet podobnie jak słynny GMS 120 (mówimy o przewodach pod napięciem).

Ogólnie w tej cenie to jest sztos, masz wykrywacz fazy w gniazdku, wykrywacz przewodów w ścianie i poza pod napięciem AC, tester ciągłości. Niby też wskazuję napięcie DC (stałe, oznaczoną VOLT) ale nie używam więc nie wiem na ile jest dokładne
@Falki:
Złączkami wago ale zrób to w jakiejś małej puszce bo zalepienie gołych złączek zaprawą to też nie będzie dobry pomysł. Tylko pamiętaj zdjąć najpierw napięcie na nim.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Falki: umiesz lutować? Bo jeśli tam będzie tylko lampa podłączona, to weź zrób wstawkę z nowego przewodu. (Pamiętaj tylko że jak będziesz ciąć te, to nie w jednej linii tylko każdą o kilka cm dalej niż poprzednią). Obejdzie się bez kombinowania i niskim kosztem :)