Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich :)

Od kilku ładnych lat jestem na wykopie ale dopiero dziś założyłem konto. Jest to mój pierwszy post i z tego miejsca wszystkich pozdrawiam.

Jestem po 30 i chciałbym zacząć pracować w e-commerce. Najbardziej pasowałaby mi praca przy obsłudze sklepu internetowego czyli dodawanie produktów, opisów, wystawianie aukcji itp. Nie ma w tym doświadczenia ale mam czas żeby się tego co potrzebne nauczyć ale właśnie tu pojawia się problem, bo co tak naprawdę jest tu potrzebne. Z ogłoszeń w które chce celować najczęściej pojawiają się takie "hasła" jak obsługa Allegro, Google Analitycs, Excel, Facebook Ads, Baselinker, HTML, CMS, Google Search Console i pełno innych.

Rozumiem do czego są te wszystkie programy czy platformy ale zastanawia mnie jak i od czego zacząć bo np. sprawdziłem sobie dziś Akademię Allegro i jest tam wszystko fajnie i przejrzyście opisane ale jednocześnie dosyć szczegółowo, zastanawiam się czy rzeczywiście ktoś na rozmowie w sprawie pracy będzie chciał tych szczegółów może wystarczy tylko ogólna znajomość tematu a resztę szybko się ogarnie, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że są na pewno tematy które trzeba znać dość dokładnie.

Mam do Was prośbę czy ktoś ma jakieś porady, jak i od czego zacząć?

#praca #ecommerce #e-commerce #allegro #google
  • 6
Najbardziej pasowałaby mi praca przy obsłudze sklepu internetowego czyli dodawanie produktów, opisów, wystawianie aukcji itp


Czyli: Copywriting czyli czy masz lekkie pióro i porafisz zrobić z niczego opis produktu + podstawy html i css żeby to poformatować + obróbka graficzna foto: dokadrować, zmienić rozmiar na właściwy, czasem podciągnać jasność/kontrast. -> i to najlepiej automatycznie na 1000 zdjeć na raz (batch image processing). Czasem trzeba wyciąć tło do białego jak od fotografa dostaje
@Uzytkownik_Wykopu: Dzięki za odpowiedź. Jak widać nie ma tego dużo. Zastanawiałem się też nad reklamami ale tam chyba nauczenie się Facebook Ads, Google Ads + narzędzia będzie trudniejsze? Kiedyś próbowałem zrobić na google certyfikat z reklam tekstowych przy wyszukiwaniu i o ile podstawowy test był w miarę łatwy tak ciężko było zdać zaawansowany z samą tylko teorią. Tak naprawdę to po prostu chce się załapać do tego typu pracy i nie