Wpis z mikrobloga

Mireczki, szybkie #pytanie jak anonimowo zrobic komus prezent na swieta? ( ͡º ͜ʖ͡º) załóżmy scenariusz, że wyselekcjonowaliscie osobę. Dla ułatwienia, dajmy ze wykopka ;) znacie tylko jego/jej ulubiony paczkomat. Opcjonalnie numer telefonu ( ͡~ ͜ʖ ͡°) chcecie wyslac prezent, ale tak by wasza tożsamość pozostała w ukryciu i obdarowa -nego/-nej tez.

A teraz jeszcze utrudnienie. Powiedzmy ze wiecie co dana osoba chce dostac. Gdyby to bylo 3 lata temu, to np plyte z plomieniem. Dwa lata temu, to jeszcze gusto byly przed afera...teraz to nie wiem. Powedzmy ze taki patyczek ktorego dostac to jak wygrac z rakiem. Albo nie, zbyt cenny prezent. Powiedzmy uzywany koc i zabawke mikolajka ktora mozecie kupic w sklepie, nawet wysylkowo. Ale nie mozecie, bo wysylkowo trzeba podac dane.

#zagadka #glupiewykopowezabawy
  • 4
@Oo-oO: Nie wiem po co to komplikujesz? Kupujesz w sklepie na nowo założony adres e-mail (może się pojawić na etykiecie), zamawiasz wysyłkę do paczkomatu, płacisz właściwie w dowolny sposób, bo ta osoba i tak nie ma dostępu do tych danych.
@Polanin allegro ostatnio nawet w kup bez konta życzy sobie pelnych danych (adres, mail, telefon). Racja, pewnie można bezpośrednio w sklepie, póki co. Też mi się wydaje, że przeważnie przy wysyłce jest tylko paragon, bez fv.

Czemu komplikuję? Ot, dla rozrywki ;)
@Polanin jest to jakaś metoda, z dwoma problemami. Jan Kowalski z Wiejskiej 1 może kupić paczkę, jednak jeśli "zaginie" to zaginie skutecznie, nie do odzyskania. Inal ale to też podanie falszywych danych, nie każdy musi tak lubić. Acz fakt, wyrażanie zgody na anonimowe przesyłki do paczkomatu pewnie też jest/bedzie ukrócone