Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Więc tak, mam krzywy zgryw więc od dłuższego czasu chciałem coś z tym zrobić. Jako, że zakładanie aparatu stałego wiąże się z dosyć dużymi kosztami, nie mogłem tego zrobić wcześniej (lvl 24 here). Ostatecznie na jesień tego roku, udało mi się pójść do ortodonty. Po wstępnym wywiadzie, zrobieniu wszystkich wycisków, skanowania głowy i inne #!$%@? muje, przyszedł czas na następną wizytę na której miał być przedstawiony plan leczenia. I tu sie #!$%@? zaczęło wszystko sypać. Byłem pewny, że sam ortodonta wystarczy, wykosztuje sie na ten aparat i będzie gitara, prima sort.
Otóż nic bardziej mylnego...
Diagnoza to zgryz krzyżowy 3 zębów po jednej stronie, przez co w wieku dorastania i jeszcze rośnięcia kości, żuchwa z jednej strony 'urosła dłuższa' niż z drugiej przez co mam teraz asymetrię brody i asymetrię linii pośrodkowej. Jest to wada nie do wyleczenia poprzez sam aparat - konieczna jest operacja z zakresy chirurgii szczękowo-twarzowej. Operacja ta nie jest refundowana, jest bardzo kosztowna, inwazyjna i stosunkowo niebezpieczna - ortodonta mnie nastraszył że można stracić czucie w języku na zawsze i tego typu historie.
Stąd też ten mój #gownowpis.
Nie wiem co robić. Wydałem już mase hajsu na wyleczenie wszystkich zębów (trzeba przed założeniem aparatu), wyrwanie 8 no i założenie 2 łuków, a i tak wiem, że to wszystko na darmo, bo ostatecznie nie pozbędę się głównego problemu który mi doskwierał i powodował że wyglądam jak gówno. Niby sam aparat i poprawnie ustawienie zębów w nieznacznym stopniu może poprawić wygląd, ale cudów nie należy sie spodziewać, bo aparatem nie wydłuży czy skróci się kości... Ortodonta mówi, że niby to nie jest jakaś duża wada, ale mnie to #!$%@? strasznie i widzę to na każdym #!$%@? zdjęciu, no i inni ludzie chyba też to widzą...
Nie wiem co teraz, czy już do końca życia jestem skazany na bycie przegrywem i nadaje sie tylko do utylizacji ?
Może ktoś miał podobne doświadczenia, albo jakiś pomysł co z tym fantem zrobić ? :/

#dentysta #ortodoncja #stomatologia #przegryw #blackipill


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fe148f94fbb67000ac1eeb2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Więc tak, mam krzywy zgryw więc od ...

źródło: comment_1608619331b8uE4cTkb2wpDlJUAYDPRz.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: według mnie możesz spróbować od wizyt u psychologa który pomoże ci zaakceptować swoje niedoskonałości. Lub jeśli tez uważasz ze jest to za drogie to Tak jak ktoś napisał. Jak możesz to zapuść wąsy i brodę. Kasa na operacje to może i wysoki koszt, ale możliwość straty smaku czy inne powikłania nie są warte żadnych pieniędzy, szczególnie ze wada należy do tych kosmetycznych.
  • Odpowiedz
OP: @Jestembogaty: @Trucker_87: Jakby tylko jeszcze rosła mi normalna broda, a nie jak zapałki wetknięte w gówno to spoko...
@Fr0g6ster: No nad wizytą u psychologa tez sie zastanawiałem, ale wolałbym normalnie, face to face a nie jakieś #!$%@? przez kamere. Teraz przez ten covid #!$%@? to ciężko z tym :/ No nie mówiąc też o tym że wizyty też kosztują, a szczerze powiedziawszy jestem dosyć sceptycznie do tego
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ej. Ja chyba też tak mam, mam asymetrię żuchwy i mam ją jakby na skos, ale zęby z aparatem mi się ładnie prostują. Operacji nie robię, bo mnie nie stać. Mam żuchwę mniej więcej pod takim skosem, jak na Twoim zdjęciu.
Napisz do mnie na pw, to Ci wyślę, jak wyglądają takie zęby po prostowaniu

A co do psychologa - spokojnie, odbywają się twarzą w twarz. Sama chodzę na takie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Spróbuj może iść jeszcze na konsultację do innego ortodonty. Z doświadczenia ci powiem, ze mi tez chcieli robić jakieś operacje, wwiercanie śrub w dziąsła i inne takie przyjemności, ale skonsultowałam to z innymi ortodontami i okazało się, ze dużej różnicy w efekcie to nie zrobi, a wizja operacji szczęki mnie nie zachęcała. Koniec końców mam wyciągnięta szczękę aparatem tyle ile się dało, choć było to dość bolesne i na koniec
  • Odpowiedz