Wpis z mikrobloga

Kupiłem fotel wau2 z kółkami gumowymi za 1580zł jakoś, akurat było na promocji Black Friday. Wcześniej w UK siedziałem kilka miesięcy na Herman Miller Aeron.

Wau 2 jest baaardzo wygodny jak dla mnie, w tej cenie w sumie nie wiem czego oczekiwać, porównując z Aeronem to z pewnością Wau jest wygodniejszy 3:0 albo nawet 5:0, plecki nie bolą itd. Sporo w nim plastikonu i to duży minus, zjeżdżając krzesłem do pozycji leżącej, gdy już leżymy i lekko się powiercimy to słychać/czuć ząbki z tyłu krzesła które jakby nie siedzą ze sobą sztywno, jest takie chrupanie jakby no i to daje uczucie takiej taniości.
Krzesło mam niby zbyt krótko no ale tak piszę, może ktoś będzie miał pytania itd, pamiętam jak kupowałem to nie było wiele na ten temat, a zresztą to krzesło więc to dosyć indywidualna kwestia.
Najwięcej miałem 101 kg / 180cm jak na nim siedziałem, teraz tłuszczyk trochę spada więc mam nieco mniej, no ale przy tej wadze czasem lubiłem na aeronie tak podtrzymać się na podłokietnikach żeby wyprostować kręgosłup, zwyczajnie cały ciężar ciała idzie wtedy na te podłokietniki, a one producent mówi max chyba 25kg na jeden, czyli w sumie 50 kg. Uznałem że #!$%@?, nie będę kupował osobnego krzesła żeby się tylko tak rozciągnąć, więc delikatnie co jakiś czas na 1-2 sekundy potrzymuje sie na podłokietnikach i rozluźniam plecy aż chrupnie (w domu nie ma jak zawisnąć więc to jedyne rozwiązanie).

Krzesło bardzo mi się podoba, szkoda że czarna rama ale białe dopiero od nowego roku. Jeśli miałbym wybrać Aerona lub Wau 2 to wybrałbym Wau 2 ponieważ używam go przy komputerze w domu w pokoju, Aeron jest #!$%@? niewygodny, chyba że #!$%@? w biurze itd, chociaż sam nie wiem.
Aeron jest strasznie wytrzymały, pewnie można go skopać całego i wyrzucić przez okno i będzie wszystko ok, Wau 2 daje uczucie no takiej taniości gdy się leży, bo w normalnej pozycji jest pierwsza klasa.

Uważam że powinni zrobić Wau 3 i potraktować go aluminiowym wszystkim, a podłokietniki zrobić z tytanu żeby można było się na nich wieszać, bo tak to jak popatrzy się z boku na te biedne podłokietniki to to wygląda jakby miał się wszystko zaraz złamać.
Gdyby był taki metalowy Wau 3 za extra 1000 zł to bym brał, ale ten Wau 2 za 1600 zł uważam że oki, choć używam dopiero jakieś 3 tygodnie więc kto wie.

Aha, i jak się siedzi, to oparcie jest takie jakby trochę zbyt do przodu, tak minimalnie, chodzi mi o to że dolna część wszystko super, ale od połowy to oparcie jakby się za bardzo odchyla o parę stopni do tyłu, i nie da się tak w 100% oprzeć siedząc w pozycji pionowej. To jest malutka rzecz której tak naprawdę prawie nigdy nie zauważam, no ale jednak jest.

zdjęcie specjalnie zrobiłem z kotem żeby sie pochwalić że moja siostra ma trzy śliczne koty, na zdjęciu widać jednak tylko jednego (kota), widać jednego kota a nie trzy

#fotele #fotel #wau #wau2 #unique #ergonomia #dom #krzeslo
Fskrufskru - Kupiłem fotel wau2 z kółkami gumowymi za 1580zł jakoś, akurat było na pr...

źródło: comment_1608595994042rrQTGCCq9k9hoLg4kuf.jpg

Pobierz
  • 9
@Fskrufskru: Odkopię trochę temat, ale czy na Aeronie nie miałeś też wrażenia, że górna część pleców jest nie do końca podparta? Mam za sobą testy Aerona i Embody i brałbym Aerona w ciemno, gdyby nie to, że jak się przesiadałem na Embody to nagle czułem, że wreszcie mi się wygodnie plecy oparły (niestety sam Embody ma szereg innych rzeczy, które mnie wkurzają, więc nie bardzo chcę w to iść). No i
@grzybiorze: tak, jest super fajny elegancja francja dawidy bankowe. Ogólnie nic się nie dzieje, tzn dzieje się ale tylko trochę. Jak sie kładziesz to skrzypi, ja im o tym napisałem i mi doradzili co zrobić, ale jakoś zignorowałem i do tej pory tego nie zrobiłem.

Plecki nigdy nie bolą mimo że mało się ruszam, niby źle no ale jeśli chodzi o samo krzesło no to pomaga. Ogólnie po 11 miesiącach czy