Wpis z mikrobloga

Jak się czyta w internetach(grupy motoryzacyjne/lizinngowe) to wszyscy się chwalą ile to rabatu nie dostali na nowy samochód.
1. Jak wytłumaczyć dilerowi, że się dla mnie duży rabat należy?
2. Suzuki w ogóle takie rabaty daje, czy tylko marki "premium" się w to bawią?
3. Myślicie, że na nowy model 2021 też jakieś "rabaty" będą, czy raczej pod koniec roku przy wyprzedawaniu się są szanse?


#motoryzacja #suzuki #japonskamotoryzacja #salonowka #rabat
źródło: comment_1608549206z0lX5BxZZV0bGF5Sa1ItgU.jpg
  • 14
@anonim1133: Ceny samochodów ze stocka (czyli tych, które dealer ma już u siebie na "placu") są zwykle niższe niż te z konfiguratora. Najprościej poszukać na otomoto konkretnego modelu w całej Polsce i wtedy spróbować negocjować u konkretnego dealera.
A to czy Suzuki da rabat na nowy model 2021 to ciężko przewidzieć, musisz poczekać.

Przy okazji, chyba ciężko o alternatywę z AWD, bezpieczeńśtwem i automatyczną skrzynią bez dokładania pół miliona do Tesli,
@anonim1133: niektórzy dealerzy cie w dupsko kopną a nie dadzą rabat. Nie możesz sie fixować na jednym, czasami trzeba kupić auto 200km dalej

Nie targuj osobiście, jak juz jesteś w salone i gadasz z handlowcem to jesteś człowiekiem drugiej kategorii imho. Najlepiej telefonicznie i mailowo potestować 10 salonów w okolicy

Poztym każdy model ma inną politykę rabatowo marżową, nie ma że cała marka idzie tak samo

Jeśli chodzi o popularne modele
@anonim1133: to zależy. W jednym salonie Suzuki 300km od domu chcieli dać rabat 2k, w salonie gdzie 3 lata wcześniej rodzice kupili samochód nic nie chcieli dać, a w salonie gdzie kupiłem ostatecznie nie dali rabatu ale doposażyli samochód za jakieś 1,5k pln i kartę zniżkową na serwis
@pansa: XV nie jest szybkie, ale to bym nawet przeżył. Jeździłem 2.0 i auto reaguje na naciśnięcie gazu tak po sekundzie albo dwóch. Do tego czasu udaje, że nic się nie stało. Przecież to się nawet do ruchu dynamicznie włączyć nie da.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@anonim1133: późno ale może jeszcze ci się przyda, zobacz czy u Ciebie dealer ma na placu coś z 2020, wtedy dostajesz od ręki rabat bo wyprzedaż rocznika, dodatkowo jak szybko się zdecydujesz to możesz coś dostać, ja dostałem pytanie co mogą dla mnie zrobić żebym się decydował i odrzucili zimówki za ok. 1600. Suzuki to takie ceny że nie dostaniesz nagle 25% za uśmiech ale jak chcesz coś więcej o vitarze