Wpis z mikrobloga

Mircy pytanko,
jeśli napisałam aplikację webową i obecnie funkcjonuje ona już w sieci, tzn można się zarejestrować. Obecnie wyłączyłam możliwość rejestracji bo nie wiem, jak to wygląda od strony prawnej - jeśli nijak nie przetwarzam tych danych, wymagania co do hasła są standardowe, a tylko mogłabym zobaczyć te dane w bazie (tzn czyiś mail) to czy trafiłabym do sztumu? Trochę się cykam, bo nie wiem, jak wyglądają kwestie formalne. Czy muszę tę aplikację gdzieś zarejestrować żeby móc gromadzić dane użytkowników (same maile)? Jak z RODO? Na jakim etapie trzeba się wziąć za przygotowanie regulaminu?

#prawo #webdev #aplikacje
  • 4
@krab_wieprzowy: musisz zadbać o odpowiednie bezpieczeństwo i powiadomić użytkowników kto jest administratorem danych i gdzie mogą zgłosić się z prośbą o usunięcie ich danych. Skoro je gromadzisz, to powstaje obowiązek informacyjny. Przy samym mailu raczej nie ma konieczności rejestracji zbioru w IODO.
@krab_wieprzowy: w teorii tak. Ale teraz zadałaś dobre pytanie, bo w sumie do tej pory spotykałem się wyłącznie z administratorami będącymi osobą prawną, a więc spółkami. ADO jako osoba fizyczna zmusza do publikacji swoich danych osobowych i tu mam zagwozdkę, czy taka publikacja nie chroni danych osobowych administratora danych osobowych. Warto sprawdzić temat na jakimś forum prawnym.