Wpis z mikrobloga

Mirasy, pacjent Lenovo P2. Jakiś czas temu wgrałem Lineageos i wszystko śmigała do czasu, aż nie zaczął się aktualizować. Podczas aktualizacji mama zaczęła coś klikać i się wysypało. Do TWRP wchodzi, próbowałem wgrać raz jeszcze soft tak jak wgrywałem po raz pierwszy, ale bez zmian. W Fasboot mogę dać start/power off/barcoes. Jak daje start to się resetuje i znów wraca do fasboot(screen). Pomóżcie, odwdzięczę się dobrym piwem/czekoladą

#xda #serwisgsm #lenovo #android #lineageos #twrp #smartfon
Kami3n147 - Mirasy, pacjent Lenovo P2. Jakiś czas temu wgrałem Lineageos i wszystko ś...

źródło: comment_1608484366AHs24X5JkBZt082Sgn1ssx.jpg

Pobierz
  • 64
@Kami3n147: spflashtoola nie używałem, po prostu wiem że istnieje ten soft bo mi się przewinęło w kilku wątkach.
Tego twrp masz dedykowanego do swojego telefonu lub defaultowy twrp (3.4.0) wspiera twój model?

Może jakiś obraz bootloadera trzeba dorzucić?
Ruszaj na forum lenovo, nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Ewentualnie spróbuj z instalacją stockowego romu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kami3n147: tu chyba coś pisze że zablokowany jest bootloader????? I dlatego nie chce dalej się instalować???. Ale to takie zagadywanie. A co do lineageos to twrp nie jest polecane , tylko jakieś od lineageos co jest do pobrania na ich stronie.
@Kami3n147: Ja tu widzę Unlocked napisane.
Jeśli w standardzie z automatu ci wchodzi w to, to proponuję w twrp walnąć format(nie wipe) /system i wgrać rom od nowa.
Jeśli chcesz sprawdzić czy bootloader jest odblokowany to wpisz sobie fastboot oem device info
"do not allow to flash bootloader image on unlock device"
Oznacza tyle że zablokowane jest aktualizowanie bootloadera gdy urządzenie jest odblokowane.
Co ma sens jako że mając odblokowany bootloader
Dziwna sprawa ogólnie bo jak wchodzi w twrp to oznacza że nie jest brick tylko ze coś nie tak się dzieje jak ładuje androida
@Kami3n147 pobierasz jakiś zip z lineage?
Ciekawe co by było jakbyś z zipa lineageos wyciągnął boot.img i jak uruchomi się w tym trybie to zapodał fastboot boot boot.img