Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki niedługo przyjdzie mi zrobić gruntowny remont mojego pierwszego mieszkania. Chciałbym zapytać się Was czego na bazie Waszych doświadczeń staralibyście się unikać, nie powtarzać (na przykład przy współpracy z fachowcami, jakieś rzeczy aranżacyjne, materiały itd.)

Wszelkie porady, wskazówki mile widziane :). #nieruchomosci #mieszkanie #remontujzwykopem
  • 13
  • Odpowiedz
@Pshem: Sam coś będzie robił? Bierzesz ekipę?

Napewno czymś co jest mega przydatne i pomocne w remoncie to projekt lub chociaż jakiś ogólny pomysł jak to wszystko urządzić. Np. gdzie przenieść gniazdka żeby nie trzeba było ciągnąc przedłużaczy po podłodze... i w sumie pierdyliard takich rzeczy :D a jak masz projekt 3D to już w ogóle bajka. Wyobraźnia przede wszystkim :)
  • Odpowiedz
@Filip3k91: dzięki za odpowiedź, lepiej takie coś uzgadniać z jakimś biurem projektowym czy mając wymiary można coś samemu stworzyć w jakiś dedykowanych programach/stronach?
  • Odpowiedz
@Filip3k91: a i odpowiadając na pierwsze bardzo chciałbym coś wykonać samemu lecz chyba przy pierwszym remoncie nie podołam tak więc zlecę raczej wszystko ekipie
  • Odpowiedz
@Pshem: To w takim razie warto ekipa powinna Ci strzelić taki projekt i wtedy bedziesz mial wszystko na papierze, bedziesz wiedzial czego od nich wymagac a i oni beda wiedzieli czego oczekujesz.
  • Odpowiedz
@Pshem:
Takie moje 3 tipy nie wiem czy będą miały zastosowanie w twoim przypadku ale wszędzie montuj gniazdka (puszki można zaszpachlować jak nie będą potrzebne), ogrzewanie podłogowe w łazience, wszystkie meble, umywalka i WC podwieszane mega pomocne w sprzątaniu.
  • Odpowiedz
@Filip3k91: nie daj się namówić albo sam nie wymyśl kilku rodzajów podłóg, np pokój 1 podłoga A, pokój 2 podłoga B itd, najlepiej wszędzie wal to samo poza łazienkami oczywiście. W kuchni też dawaj to co w pokoju, już mam 2gą kuchnię gdzie jest drewno i jest gitara, mega się z tego cieszę, nie słuchałem tych wszystkich teorii, że w kuchni muszo być płytki. Za to posłuchałem by mieć różne podłogi
  • Odpowiedz